Vláda USA otvára vyšetrovanie trestnej manipulácie s cenami Bitcoinu

Ministerstvo spravodlivosti Spojených štátov údajne začalo trestné vyšetrovanie prípadných manipulácií s cenami kryptomien, vrátane obchodníkov s Bitcoinom.

Citujúc zdroje, Bloomberg uvádza, že ministerstvo spravodlivosti USA (DOJ) pracuje spolu s komisiou komodít a obchodovania (CFTC)- regulačným orgánom pre trhy, s cieľom zamerať sa na nezákonné obchodné aktivity s kryptomenami.

Konkrétne sa vyšetrovanie zužuje v súvislosti so “spoofingom”, čo je forma manipulácie s trhom, pri ktorej obchodníci vstupujú do fúzie falošných pokynov, aby oklamali ostatných účastníkov pri nákupe alebo predaji. A zároveň ide aj o pranie “špinavých peňazí” – kde obchodníci predávajú a nakupujú sami, aby vystihli zvýšenú aktivitu na trhu, a získali dôveru iných investorov, ktorých týmto štýlom lákajú na trh.

Vzdelanie, pravidelné signály, online podpora, webináre – vstúp do VIP sveta Kryptotrejder

Vyšetrovanie sa nachádza v “skorom štádiu”, pričom prokurátori údajne hľadajú najmä trhy kde sa obchoduje s Ethereom a Bitcoinom.

Platforma Winklevoss bros Gemini- partner spoločnosti Nasdaq, sleduje všetky svoje trhy s neobvyklými obchodnými modelmi pomocou sledovacej technológie, ktorá bola rozmiestnená medzi najväčšie svetové burzy.

Správy o vyšetrovaní trestného činu sa zhodovali s poklesom cien Bitcoinu- klesajúcim o 5% v 90-minútovom časovom úseku, keď sa tento mesiac dostal na minimum  7,260 USD.

1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart