Visa & Mastercard – ban na Krypto

Kryptomeny ako také niesu KYC a AML vyhovujúce.

Nasledujúc príklad, s ktorým prišiel Facebook, Visa a Mastercard zavádzajú ban na všetko spojené s krypto, kategorizovaním kryptotransakcií ako vysoko rizikových.

Odpojenie Visa a Mastercard od Krypto

Kategorizácia ako vysoko rizikový v základe znamená, že účty obchodníkov a maklérov, ktorí sú nejakým spôsobom spojení s krypto môžu byť zmrazené alebo zrušené.

Toto môže učiniť transakcie z, alebo na Visa a MasterCard pre kryptoburzy a kryptospoločnosti extrémne ťažkými až nemožnými.

Prečo sa to deje?

Hoci Krypto spraví časom banky a poskytovateľov kariet zastaranými, toto nie je dôvod prečo poskytovatelia kariet zavádzajú ban. Pravdepodobne je ním nedostatok zhody v KYC a AML, čo je dnes zákonnou záležitosťou. Každý hráč v aktuálnom finančnom modeli musí byť byť KYC a AML vyhovujúci.

KYC- z anglického Know Your Customer (poznaj svojho zákazníka), každý biznis, hlavne finančné inštitúcie, je zo zákona povinný poznať identitu každého svojho zákazníka.

AML- z anglického Anti Money Laundering (proti praniu peňazí), u vyšších množstiev, musí byť klient schopný objasniť pôvod peňazí.

Začíname vidieť boj medzi centralizovaným finančným systémom ktorý je zviazaný KYC a AML reguláciami a decentralizovanou neregulovanou kryptomenovou komunitou.

V centralizovanom finančnom systéme banky vykonávajú kontroly KYC a AML zhody

Poskytovatelia kariet sa vo veci vykonávania kontroly KYC a AML zhody vždy spoliehali na banky. Z toho dôvodu dostávate Vaše kreditné a debetné karty skrz banku. Banka vždy kontroluje Vašu identitu a priebežne monitoruje Vaše transakcie z dôvodu podozrivej aktivity pre AML zhodu.

Banky sú akýmsi „vrátnikom“ centralizovaného finančného systému. Vykonávajú všetky potrebné KYC a AML kontroly.

Z tohto dôvodu, pokiaľ platíte Visa alebo MasterCard nemusíte vždy prechádzať KYC a AML kontrolami. Obchodník môže jednoducho veriť banke, že tieto kontroly vykonáva zaňho.

Krypto v základe nieje KYC a AML vyhovujúce

Každý si môže založiť peňaženku a vložiť na ňu ľubovoľné množstvo kryptomien. Nikto nekontroluje identitu osoby, ktorá peňaženku založila ani zdroj peňazí, ktoré na ňu boli vložené.

V krypto neexistuje žiadny „vrátnik“, ktorý by kontroloval identitu ľudí a zdroje peňazí. Z tohto dôvodu sa krypto nezhoduje s KYC a AML reguláciami finančného systému.

Zdroj: 1


Zhodnotíme pre vás kryptomeny z hľadiska fundamentov a technickej analýzy. Pridajte sa do našej VIP a my vám sľubujeme, že získate všetky informácie ako na tácke. 

Pravidelne robíme nie len technické ale aj fundamentálne analýzy. Jedna fundamentálna analýza predstavuje 4-5 strán čistého čítania, s celkovou analýzou teamu, uzavretých partnerstiev, plánov do budúcna a analýzou produktu, ktorému sa daný projekt venuje. Zakúpiť osobitne balík fundamentálnych analýz si viete TU. (Aktuálne máme 7 fundamentalných analýz menej známych mien s velkým potenciálom) 

Nepozerajte si ostatné produkty. Všetko, čo chcete, už v našej VIP máte.

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart