Viac ako 65% Európanov verí, že kryptomeny tu budú aj o 10 rokov

Európska pobočka kryptomenovej burzy bitFlyer vydala iba pred pár dňami prieskum, ktorý má merať dôveru, akú majú Európania voči kryptomenám. Tento prieskum, ktorý robí bitFlyer na ročnej báze, sa zameriava na témy ako budúcnosť kryptomien, ich úloha v spoločnosti alebo napríklad dôveryhodnosť Bitcoinu. Najnovšie výsledky sú pre kryptomeny a kryptomenovú komunitu veľmi pozitívne, kedže až dve tretiny Európanov veria,  že kryptomeny tu budú aj o desať rokov.

Kryptomenová budúcnosť je svetlá

Podľa správy, ktorú zverejnila burza bitFlyer, sa prieskumu zúčastnilo viac ako 10 000 Európanov z 10 rôznych štátov. Najoptimistickejší majú byť prekvapivo Taliani. Až viac ako 72 % občanov tejto krajiny verí, že kryptomeny budeme využívať aj v budúcnosti. Na druhom mieste je Poľsko spolu s Holandskom, kde 70 % opýtaných odpovedalo, že kryptomeny vidia vo svete aj o 10 rokov. Nasledovalo Španielsko so 68 % a tesne za ním Nórsko so 67 %. Naopak najmenej optimistickým štátom je Veľká Británia, kde si zhruba polovica opýtaných (56 %) myslí, že kryptomeny majú budúcnosť.

Oproti minulému roku nastal rast v celkovom počte opýtaných, ktorí veria v kryptomeny, o zhruba 3 %. Pozitívom takisto je, že iba dve krajiny, Veľká Británia a Nórsko zaznamenali pokles oproti roku 2019. Aj napriek koronavírusu a karanténe, ktorá má negatívny vplyv na finančné trhy, tak dôvera v kryptomenový trh za posledný rok narástla. Táto správa sa pozdávala aj COO spoločnosti bitFlyer Europe, Andymu Byrantovi, ktorý sa vyjadril nasledovne:

„Je potešujúce vidieť tieto výsledky. Ukazujú nám síce pomalý, ale za to neustály progres kryptomien, ktoré si postupne razia cestu do mainstreamu. Aj napriek tomu, že sa pozeráme na pozitívny výsledok v čase koronavírusu a mnohých ekonomických neistôt, rastúca dôvera v kryptomeny mohla nastať práve kvôli týmto neistotám.“

Z daného prieskumu takisto plynie, že zhruba 25 % opýtaných vôbec nevie, ako presne by sa mohli kryptomeny v budúcnosti využívať. Pokiaľ si tak kryptomeny nenájdu jasné využitie v spoločnosti, táto vzorka opýtaných si myslí, že kryptomeny nemajú v budúcnosti svoje miesto.

Prečítajte si aj: 3 kľúčové faktory, prečo cena Bitcoinu cez noc vyletela na $9,400

Prieskum takisto ukázal, že až 9 % Európanov verí, že Bitcoin bude do 10 rokov plne začlenený do spoločnosti ako jedna z platobných možností. Oproti roku 2019 ide o viac ako 8 % nárast, kedže minulý rok verilo BTC iba 1 % opýtaných. Rovnako 9 % opýtaných verí,  že Bitcoin bude používaný ako investičný nástroj, čo je o 7 % viac ako minulý rok. Aký je Váš názor na túto tému? Myslíte si, že kryptomeny majú svoju budúcnosť a ak áno, ako budú využívané? O svoje názory sa neváhajte podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: https://www.cryptoglobe.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart