Verge spolupracuje s Pornhub, Brazzers a ďalšími

Kryptomena Verge, ktorá si zakladá na ochrane súkromia dnes oznámila, že spolupracuje so spoločnosťou Pornhub, Brazzers a ďalšími porno stránkami. Tento krok znamená, že používatelia môžu platiť za prémiové predplatné pomocou tejto anonymnej kryptomeny.

Cena Verge zaznamenala po oznámení rapídny pokles

Toto partnerstvo bolo na spadnutie už niekoľko týždňov. Novinka mala byť pôvodne oznámená koncom marca, bola však odložená až na 17 apríla.

Vice prezident stránky Pornhub sa vyjadril takto:

„V spoločnosti Pornhub máme radi vymoženosti a bezpečnosť, čo robí z kryptomien atraktívnu formu platieb. Pozorovali sme krypto už dosť dlho a zatiaľ čo celková adopcia je pomerne nízka, myslíme si, že získala dostatok pozornosti, aby sme s ňou mohli preniknúť na trh“

Medzitým sa zakladateľ Verge vyjadril k partnerstvu takto:

„Toto partnerstvo predstavuje obrovský trh s globálnym dosahom, ktorý bude konkurovať fiat menám. Je to obrovské pre spoločnosť Verge a sme nesmierne nadšení, že to konečne môžeme oznámiť.“

Pochybnosti ohľadom bezpečnosti Verge

Pre tých, ktorí sledovali históriu Verge, nové partnerstvo môže byť prekvapením. V marci tohto roku došlo ku kontroverznej kontrole nad narušením bezpečnosti, pretože účty sociálnych médií spoločnosti Verge boli napadnuté. Neskôr bola kryptomena pod tlakom nútená vytvoriť hard fork jej blockchainu. Bol to výsledok chyby v kódovaní, ktorá dovolila útočníkom spustiť 51% útok. Pridaním pochybností o bezpečnosti projektu sú aj návrhy, že v protokole, ktorý odhaľuje IP adresy používateľa, môže dôjsť k zraniteľnosti. Hoci tieto špekulácie neboli nikdy potvrdené, takáto slabosť by bola katastrofálna pre Verge, ktorá ako svoj hlavný marketingový nástroj používa anonymitu.

Napriek krátkym pádom ceny Verge, ktoré nasledovali po oznámení zostáva otázne, či sa jednalo len o krátkodobú záležitosť, alebo cena smeruje k novým All Time High.

Promo video od spoločnosti Brazzers:

Promo video od spoločnoti PornHub:

1

E- book Top 6 Kryptomien na rok 2018 vám predstaví skvele meny s veľkým potenciálom. 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart