Venezuelský „Wal-Mart“ začal prijímať Bitcoin

Keďže je Venezuela v spároch hyperinflácie, veľký lokálny obchod podobný Wal-Martu sa rozhodol prijímať bitcoin za tovar.

Kryptomeny: životaschopná alternatíva

Čoraz viac kryptomien sa ukazuje ako životaschopná alternatíva Venezuelského bolivara. TRAKI, veľký lokálny obchodný dom údajne začal prijímať kryptomeny.
Podľa vlákna na Reddite od používateľky ImVito, si bola schopná kúpiť školské potreby a oblečenie v hodnote 260$ a zaplatiť Bitcoinom. Tieto peniaze boli údajne darované ľuďmi z Reddit komunity a všetky veci putujú deťom v núdzi.
„Reálna adopcia a reálna pomoc“ napísala vo vlákne a súčasne zdieľala transakciu tohto nákupu. Okrem Bitcoinu obchodný dom prijíma aj Dash, Ethereum, Litecoin a Bitcoin Cash.

Venezuelská finančná katastrofa

Krajina nepochybne nezvládla kontrolu nad vlastnou menou, keďže podľa odhadov Medzinárodného menového fondu dosiahne inflácia hodnotu 1 milión percent do konca roka 2018.
Napätie však ešte stále rastie, keďže krajina nedávno nariadila povinné platby vlastnou kryptomenou Petro za cestovné pasy. Uprosted finančnej krízy sa však vytvára jasný trend: obchodovanie peer-to-peer kryptomenami. V krajine sa zobchodovalo 1075 BTC počas 7 dní na prelome novembra a októbra, čo pokorilo doterajšie maximá.
Pred pár mesiacmi zdieľal ďalší užívateľ na Reddite jeho príbeh o tom, ako sa mu podarilo zabezpečiť jedlo pre celú komunitu len vďaka darom v kryptomene NANO. V tom čase mala hodnotu 2.71$ za mincu a užívateľ napísal: 0.5 NANO je skoro celá mesačná výplata v mojej krajine. Je to viac než som zarobil minulý mesiac.“
Navyše, len nedávno najstaršie noviny v krajine – El Impulso, verejne poradili ľuďom predať vlastné autá za BTC, aby tak uchránili majetok pred infláciou. Zdôraznili, že ľudia nemusia mať zahraničné účty či veľké množstvo iných mien ak použijú bitcoin.

Čo si o finančnej kríze vo Venezuele myslíte Vy ?

Zdroj: 1

Zhodnotíme pre vás kryptomeny z hľadiska fundamentov a technickej analýzy. Pridajte sa do našej VIP a my vám sľubujeme, že získate všetky informácie ako na tácke. 

Pravidelne robíme nie len technické ale aj fundamentálne analýzy. Jedna fundamentálna analýza predsavuje 4-5 strán čistého čítania, s celkovou analýzou teamu, uzavretých partnerstiev, plánov do budúcna a analýzou produktu, ktorému sa daný projekt venuje. Zakúpiť osobitne balík fundamentálnych analýz si viete TU. (Aktuálne máme 7 fundamentalných analýz menej známych mien s velkým potenciálom) 

Nepozerajte si ostatné produkty kryptotrejder. Všetko, čo chcete, už v našej VIP máte.

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart