Venezuela začína regulovať a zdaňovať kryptomeny

Venezuelská vláda začala regulovať krypto obchody. Regulátor nastavil maximálnu hranicu a vyberie provízie až do výšky 15 percent z objemu transakcií. Okrem toho boli oznámené nové podrobnosti o komplexnom registri poskytovateľov krypto služieb.

Národná agentúra krypto aktív Sunacrip, ktorá je regulátorom všetkých krypto aktivít vo Venezuele, v piatok oznámila, že nadobudla účinnosť nová regulácia pre kryptomeny. Vyhláška, ktorá prijala toto nariadenie, bola uverejnená v úradnom vestníku č. 41.581.

Vyhláška stanovuje “požiadavky a postupy pre odosielanie a prijímanie platieb v krypto aktívach fyzickým osobám na území Venezuelskej bolívarovskej republiky”, vysvetlil Sunacrip.

Podľa vyhlášky:

Odosielateľ peňažných prostriedkov uvedený v tomto rozhodnutí je povinný zaplatiť finančnú províziu v prospech spoločnosti Sunacrip až do maximálnej výšky 15%, ktorá sa vypočíta na celkovom prevode. Minimálna provízia spoločnosti Sunacrip je “ekvivalentná 0,25 EUR [~ 0,28 EUR] za transakciu.

Podľa znenia nariadenia má spoločnosť Sunacrip právomoc stanoviť limity prevodov, nastaviť hodnoty kryptomien v suverénnych bolivároch, špecifikovať sadzby a vyžiadať si údaje od emitentov a prijímateľov zapojených do transakcií, uviedla miestna spravodajská spoločnosť Cristonoticias .

Mesačný limit pre zasielanie kryptomien je ekvivalentom 10 petros (PTR). “Tento limit sa rovná 600 USD za mesiac, podľa cenovej ponuky stanovenej pre PTR. Každá suma, ktorá prekročí tento limit, bude vyžadovať schválenie spoločnosti Sunacrip, ktorá povoľuje maximálne 50 PTR (3000 USD), “publikovali.

Ministerstvo ľudovej moci pre komunikáciu a informácie vysvetlilo, že “môžu byť registrované fyzické, právnické, verejné a súkromné ​​osoby, obecné rady a iné organizácie ľudovej moci, ktoré majú v úmysle vykonávať činnosti súvisiace s integrovaním krypto aktív.”

Podľa vyhlášky je Sunacrip zodpovedný za spoločnosť Risec, ktorá bude systematizovať informácie týkajúce sa totožnosti a iných údajov používateľa Integrálneho systému krypto aktív a súvisiacich činností. “Regulátor určí jednotku” zodpovednú za kontroly, monitorovanie a overovanie aktualizácii údajov obsiahnutých v Risec. “

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart