Veľryby nahromadili za posledné dva mesiace tisíce Bitcoinov

Bitcoin a ostatné kryptomeny momentálne čelia najdlhšiemu medvediemu trhu v histórii tohto odvetvia, ktorý trvá už 13 mesiacov. Väčšina kryptomien počas tohto obdobia klesla o viac než  80%.

Negativita sa šíri naprieč trhom a “slabé ruky” predávajú svoje Bitcoiny a ďalšie digitálne aktíva. Hádajte, kto nakupuje ?

Veľkí hráči, známi aj ako veľryby (whales) akumulujú Bitcoin a ďalšie veľké kryptomeny, ako napríklad Bitcoin Cash.

Podľa takzvaného “rich listu”, teda zoznamu peňaženiek zoradených podľa sumy Bitcoinov, majitelia stovky najbohatších peňaženiek využili túto príležitosť nakúpiť lacnejší Bitcoin. V priebehu dvoch mesiacov od decembra 2018 pribudlo na týchto peňaženkách viac než 150,000 Bitcoinov.

Bitcoin zaznamenal v posledných týždňoch trochu hybnosti, no tento nárast bol prudko zastavený poklesom o 500 dolárov v priebehu 30 minút. Takýto scenár sa počas posledných 14 mesiacov zopakoval už niekoľkokrát. Pri každom poklese sa však veľrybám darí akumulovať tisíce ďalších mincí, čo potvrdzuje aj rich list.

Päť najväčších peňaženiek drží viac než 100 000 BTC a ide o cold wallet peňaženky známych krypto búrz Bittrex, Bitfines, Huobi, Bitstamp a Binance. Prvou je peňaženka Bittrex so sumou 130 005 BTC.

Od decembra sa prvým piatim peňaženkám podarilo navýšiť zostatok o 2879 BTC kým zbytok z prvej stovky naakumuloval až 151405 BTC (približne 570 miliónov dolárov). Za zvyšnými peňaženkami z prvej stovky môžu byť menšie burzy či prví záujemcovia o Bitcoin.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart