Veľkí bankári tvrdia, že kryptomeny nepredstavujú hrozbu pre finančnú stabilitu

Rada pre finančnú stabilitu (FSB), globálny medzivládny orgán s viac ako 20 členskými štátmi, rozhodla, že virtuálne meny nie sú hrozbou pre svetovú ekonomiku. Toto hodnotenie by mohlo mať vplyv na Indiu, ktorej centrálna banka je súčasťou rady.

FSB tvrdí, že kryptomeny neovplyvnia svetovú finančnú stabilitu

Krypto zima sa pravdepodobne chýli ku koncu a rok 2019 môže pre kryptomeny v Indii priniesť dobré správy. Veľmi prísne regulácie od Reserve Bank of India (RBI), indickej centrálnej banky, prinútili mnohé spoločnosti v tomto odvetví odísť z krajiny či úplne skončiť.

Avšak oznámenie od RBI z minulého týždňa dáva kryptomenám v krajine novú nádej a naznačuje, že by mohlo dôjsť k zmierneniu regulácií digitálnych aktív.

FSB bola založená v roku 2009 v nadväznosti na globálnu finančnú krízu v roku 2008 a zahŕňa ministrov financií a bankárov z centrálnych bánk, zo všetkých krajín G20.

Záver FSB vyšiel najavo po tom, čo RBI citovala agentúru v správe zverejnenej minulý týždeň.  

Centrálna banka Indie by mohla zmierniť svoj postoj ku kryptomenám

Napriek tomu, že tieto vyjadrenia nie sú pre žiadnu z členských krajín FSB záväzné, väčšinou ich dodržiavajú. S ohľadom na túto skutočnosť bola správa v indickej krypto komunite veľmi dobre prijatá a ľudia ju vnímajú ako lúč nádeje na nasledujúci rok.

Indická centrálna banka kryptomeny v minulosti zakázala a zakázala všetkým bankám, ktoré v krajine pôsobia, poskytovať služby firmám v tomto odvetví.

Podnikatelia a obchodníci zdôrazňovali, že tento priemysel potrebuje lepšie regulácie, pretože nedostatok transparentnosti umožňuje vláde zneužívať moc.

V decembri 2019 minister financií Pon Radhakrishnan vyhlásil, že krajina stále nestanovila termín pre nové normy týkajúce sa tohto odvetvia. Avšak Nischal Shetty, generálny riaditeľ WazirX, indickej burzy s kryptomenami povedal, že nedostatok regulácií nie je vždy zlá správa:

„Pravdepodobne to znamená, že Indická vláda nevidí kryptomeny ako bezodkladnú znepokojujúcu záležitosť, alebo niečo, čo treba ihneď regulovať. To aspoň znamená, že obavy zo zákazu nie sú na mieste.“

Nadšenci kryptomien pravdepodobne chcú, aby časom digitálne meny nahradili fiat. Zdá sa však, že tým nie je G20 príliš znepokojená. Možno to poskytne kryptu viac času na rast.

Zdroj: 1

Pripravte se na novú sezónu v kryptomenách. Učte se a majte náskok pred ostatnými.

Výskúšajte si našu školu kryptomien:

KURZ pre začiatočníkov

KURZ TRADINGU

Alebo vstúpte do našej VIP skupiny, v ktorej celý obsah je súčasťou členstva a omnoho viac. 

Najnovšie správy z krypto sveta. Kryptomeny novinky, články a správy nájdete na tomto webe

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart