Vedeli ste? Bitcoin si môžete kúpiť v stovkách trafík v Česku a na Slovensku

Možnosť kúpiť alebo predať Bitcoin je k nám pravdepodobne bližšie, ako sme si doteraz mysleli. Vedeli ste, že kúpiť alebo predať Bitcoin môžete v českých a slovenských mestách prakticky na každom rohu?

Vďaka firme WBTCB, ktorá ponúka rôzne možnosti obchodovania s kryptomenami si svoje Bitcoiny môžete vybrať v ktorejkoľvek trafike Geco. Iba v Česku ich je neuveriteľných 280! Na Slovensku ich je 43 a pokrývajú skoro všetky väčšie mestá.

Ako to funguje?

Výber Bitcoinu v trafike Geco je jeden z najdiskrétnejších spôsobov, aký poznáme. Nemusíme zadávať žiadne osobné údaje, dokonca ani telefónne číslo (ako je to u štandardných BTC bankomatov). E-mailová adresa nie je povinná, ale môžete ju zadať, ak chcete svoju objednávku dostať na mail.

Vyberať môžeme len nižšie sumy, teda 100 – 1000€. Poplatky sa pohybujú okolo 4.5%, takže pri obchodovaní s vyššími sumami by sme aj tak odporúčali iné riešenie. Ak ale v piatok večer zistíte, že potrebujete nejaké eurá do zásoby, situáciu môže zachrániť najbližšia trafika Geco.

Postup je skutočne jednoduchý:

– navštívime stránku https://sk.bitstock.com alebo jej českú verziu https://www.easycoin.cz/

– v sekcii “Predať Bitcoin” vyberieme možnosť “Hotovosť”

– vyberieme sumu, ktorú si chceme vybrať

– stiahneme objednávku s PIN kódom

– PIN kód zadáme pri platbe BTC

– s objednávkou prídeme do najbližšej trafiky, kde nám vyplatia peniaze na ruku.

Začínate s Bitcoinom?

Na stránke bitstock.com si môžete hneď vytvoriť svoju prvú Bitcoinovú peňaženku a po zaplatení v trafike Geco vám na ňu pošlú vaše vytúžené Bitcoiny. Je to podstatne jednoduchšie, ako registrácia a verifikácia na kryptomenových zmenárňach, nemyslíte?

Iné možnosti

Ak nikde na blízku nevidíte žiadnu trafiku Geco, nezúfajte. WBTCB umiestňuje po Česku a Slovensku aj svoje Bitcoinmaty. Bitcoinmat je skvelá možnosť pre tých, ktorí chcú diskrétne vybrať aj väčšie sumy, keďže limit na predaj je až 5 000 a majú aj priaznivejší poplatok – 2,5%. Podobne ako pri výbere v trafikách, ani v Bitcoinmatoch firmy WBTCB nemusíte zadávať svoje telefónne číslo.

atb bitcoin bitcoinmat

Na Slovensku sa nedávno objavili v týchto lokalitách:

– Bratislava, Polus City Centre, Vajnorská 100

– Bratislava, OC Retro, Nevädzová 6

– Prešov, Eperia Shoping Mall, Armádneho Generála L.Svobodu 25

– Poprad, OC MAX Poprad, Dlhé Hony 4588/1

Firma WBTCB ale ponúka aj ďalšie možnosti, ako obchodovať s Bitcoinom. Je to nákup alebo predaj online, BitStock Market alebo BitcoinBanking. Recenziu na tieto služby plánujeme v najbližších týždňoch.

Práve ste si spomenuli, že ste v pokračujúcom bear markete zabudli dokúpiť Bitcoin? Možností máte viac než dosť ? .

 

Upozornenie: Tento článok je subjektívnym názorom autora na základe zhromaždenia viacerých zdrojov a informácií.

Neposkytujeme finančné, ani investičné poradenstvo. Každý človek obchoduje s vlastným kapitálom a podľa vlastného uváženia.

Matúš Rajský

Poistný matematik, NEM blockchain fanúšik a ICO analytik.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart