V sieti Ethereum boli spustené platobné kanály „Microraiden“

V sieti Ethereum boli spustené platobné kanály „Microraiden“

 

 

Na hlavnom Ethereum Blockchaine bola spustená zjednodušená verzia siete platobných kanálov Raiden.

Včerajšie spustenie prichádza mesiac po µRaiden – známy skôr ako „microraiden“ – prvýkrát spustený na skúšobnej sieti Ethereum. Myšlienka projektu, ktorý je jednoduchším riešením v stále sa rozvíjajúcej sieti Raiden, je poskytnúť mechanizmus pre mikroplatby podobný sieti Lightning, ktorú využíva Bitcoin.

Podobne ako Lightning, o Raiden sa tiež uvažuje ako o spôsobe, ako škálovať sieť Ethereum prostredníctvom budovania druhej vrstvy, ktorá by existovala nad Blockchainom. Pomocou druhej vrstvy by účastníci dokázali vytvoriť platobné kanály, ktoré by im umožnili obchodovať pri nižších nákladoch, či už by posielali ethery (kryptomena siete Ethereum) alebo tokeny kompatibilné s ERC-20.

Pomocou Microraiden sa vývojársky tím zameral na vytvorenie nástrojov pre vývojárov decentralizovaných aplikácií (dapp) pre otvorenie platobných kanálov. Vyhnúť sa chcú niektorým zložitejším funkciám, ktoré boli zamýšľané pri plnom spustení Raiden.

„Pri rozprávaní sa s vývojármi dapp sme si všimli, že mnohí z nich chcú používať Raiden Network ako robustný systém viacerých platobných kanálov; jeden poskytovateľ služieb ponúkajúci služby mnohým častým zákazníkom,“ uvádzal tím v septembri.

Včera sa na Githube vyjadril vývojár Lefteris Karapetsas, že plánovaná verzia je zameraná na otestovanie všetkých chýb v kóde a dodal, že bol stanovený limit maximálnej výšky Raiden Tokenov (RDN), ktoré možno vložiť na uskutočnenie platieb.

„Ide o uvedenie na vyhľadanie chýb. Odporúčame použiť len malé množstvo RDN ako kanálový depozit. Za týmto účelom sme obmedzili maximálny vklad na 100 RDN,“ napísal.

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien:

 

 

Zdroj:coindesk.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart