V Amerike vyplatia daňový preplatok aj Bitcoinom – štát napreduje k masovej adopcii a musel sa prispôsobiť.

Bitcoin začínajú akceptovať aj na štátnej úrovni, pretože objemy transakcií sa dostali už na zaujímavú úroveň a nikto nechce prísť o svoje príjmy, už vôbec nie štát. Sme svedkami rozmachu nielen platforiem na sledovanie kryptomenových transakcií ale aj akceptácie daňových platieb a preplatkov.

BitPay je spoločnosť, ktorá sa zaoberá sprostredkovaním finančných transakcií v kryptomenách. Včera oznámila, že spolupracuje s firmou Refundo v oblasti finančných produktov súvisiacich s daňami, aby umožnila ľuďom získať časť ich preplatkov alebo vratiek daní v Bitcoine (BTC).

Nový produkt spoločnosti Refundo s názvom CoinRT umožňuje daňovým poplatníkom prijímať všetky alebo časť federálnych a štátnych daňových náhrad aj cez Bitcoin. Výsledkom je zabezpečenie nízkych transakčných poplatkov, rýchlosti a poskytovanie služieb ľuďom bez banky.

Na používanie platformy, daňoví poplatníci si musia vytvoriť účet, poskytnúť adresu bitcoinovej peňaženky a získať jedinečné číslo účtu. Zákazníci potom musia prejsť procesom Know Your Customer (KYC), a keď služba Internal Revenue Service (IRS) alebo štát uloží refundáciu, BitPay spracuje platbu a prevedie ju do krypto peňaženky daňového poplatníka.

Významné subjekty pôsobiace v oblasti finančného sektora sa pri riešení kryptomien neustále zaoberajú otázkou daní. Audítorská spoločnosť Ernst & Young spustila nástroj na účtovanie a prípravu daní z kryptomenových pozícií. Produkt môže údajne získať informácie o krypto transakciách z hlavných burz, konsolidovať údaje z rôznych zdrojov a automaticky vytvárať správy, vrátane daňových priznaní.

Vo februári začala firma TurboTax Online, ktorá pripravuje daňový softvér pre prípravu daňových priznaní spoluprácu s CoinsTax, LLC a pridala kryptomeny do daňovej kalkulácie. Služba umožní užívateľom importovať obchodné údaje priamo z hlavných burz.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/bitpay-partners-with-refundo-to-enable-taxpayers-to-receive-refunds-in-bitcoin

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart