Už žiaden stres, krypto poistenie je tu

Niektoré obrovské lúpeže, v ktorých hackeri odcudzili miliardy dolárov v kryptomenách vedú mnohých k domnienke, že iba blázon by ponúkal poistné produkty pre kryptomenové odvetvie. To sa rýchlo zmenilo a niektoré z najväčších mien v tomto odvetví sa angažujú v tom, aby sa v tejto novej oblasti stali lídrami na trhu.

Poisťovne pokrývajú takmer všetky odvetvia hospodárstva- od výrobcov až po finančný priemysel a dokonca aj osobné majetky. Avšak, radi sa vyhýbajú krypto priemyslu práve pre jeho nepredvídateľnosť a pre povahu kryptomien, ktoré sú veľmi nestále a môžu sa zmeniť z minúty na minútu. Taktiež je to odvetvie, kde dokážu za sekundu zmiznúť bez stopy milióny vďaka hackerom. Poisťovatelia však pomaly začínajú uznávať obrovský nevyužitý potenciál trhu, ktorý má k dispozícii miliardy dolárov, a ktorých nepredvídateľnosť zvyšuje ich relevantnosť. Krypto poistenie by ešte pred rokom znelo šialene, avšak teraz rýchlo priťahuje niektoré z najväčších mien v poisťovníctve.

Londýnska spoločnosť Aon sa môže pochváliť vedúcou pozíciou na trhu v tomto sektore, pričom pokrýva minimálne 50 percent krypto trhu. Spoločnosť Aon v posledných dňoch vykonala zmeny vo svojom formulári politiky s cieľom urýchliť celý proces, a taktiež zmenila niektoré svoje všeobecné firemné pravidlá aby zahrnula krypto spoločnosti.

Nemecký poisťovací gigant Allianz poskytuje služby už viac ako rok, pričom hovorca spoločnosti Christian Weishuber uviedol, že to bude obrovský trh: ,,Digitálne aktíva sa stávajú čím ďalej tým viac relevantnejšie a dôležitejšie v reálnej ekonomike, takže tieto produkty skúmame, vytvárame a snažíme sa pokryť aj túto oblasť.”

Medzi ďalšie spoločnosti, ktoré začali poskytovať takéto služby, patria AIG, Chubb, XL, Marsh a McLennan. Spoločnosť AIG odhalila, že sa konalo niekoľko stretnutí s poskytovateľmi krypto burz a správcami portfólií, aby diskutovali o pravidlách, ale odmietla sa vyjadriť k tomu aké konkrétne pravidlá súvisiace s kryptomenami sú prijaté. Poistenie môže byť pre krypto startupy veľmi drahé, nakoľko je to odvetvie, ktoré sa považuje za jedno z najrizikovejších a poisťovne musia byť veľmi selektívne.

Podľa vedúcej Aon-u, Jackie Quintalová: Aj samotní poistenci neradi prezentujú, že sú poistení u tej a tej spoločnosti, aby to nebolo zneužité.

Napriek zvyšujúcemu sa počtu prípadov krádeže a hackovania, žiaden poisťovateľ nemal v tomto roku nijaké poistné udalosti.

1

Zistite, ktoré kryptomeny lacnejsie ako dolár sa podľa našich výskumov oplatia!

Dámy a páni e-book Top 5 kryptomien pod dolár až s 48% zľavou s použitím zľavoveho kódu TOP5.

Kupón je platný iba 24 hodín,  do 30.7. do 16:00 hod.

E-book obsahuje fundamenty aj detailne technické analýzy, 20 strán čistého čítania

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart