USA možno zavedie zákon klasifikujúci “stablecoiny” ako cenné papiere.

Mark Zuckerberg včera vypovedal pred výborom a povedal zákonodarcom, že spoločnosť by sa stiahla zo združenia Libra v prípade, že konzorcium uvedie navrhovanú kryptomenu bez potrebných regulačných schválení.

Kongres uvažuje nad zákonom klasifikujúci stablecoiny čiže kryptomeny, ktorých hodnoty sú viazané na cudziu menu alebo iné aktíva, ako cenné papiere .V návrhu zákona uverejnenom v utorok predstavila zástupkyňa parlamentu Sylvia Garcia zákonodarnému výboru pre finančné služby, ktorý má podľa zákona o cenných papieroch z roku 1933 regulovať stablecoiny s cieľom objasniť oblasť. V zákone sa uvádza takáto definícia stablecoinov:

„Trhová hodnota takéhoto digitálneho aktíva sa určuje úplne alebo z väčšej časti, priamo alebo nepriamo, podľa hodnoty skupiny aktív alebo koša aktív vrátane digitálnych aktív, ktoré sú v držbe a sú spravované jednou alebo viacerými osobami. . “

Zdá sa, že navrhovaná legislatíva je reakciou na Libra projekt pod vedením Facebooku, ktorú predstavil gigant sociálnych médií v júni 2019. Táto kryptomena sa má považovať za stabilnú mincu naviazanú na kôš fiat mien.

Zákonodarcovia naliehali na Facebook a jeho partnerov, aby nezavádzali Libru a úplne zastavili celý vývoj dovtedy, kým nebudú vyriešené regulačné otázky týkajúce sa projektu a jeho riadenia.

Mark Zuckerberg včera vypovedal pred výborom a povedal zákonodarcom, že spoločnosť by sa stiahla zo združenia Libra v prípade, že konzorcium uvedie navrhovanú kryptomenu bez potrebných regulačných schválení.

Ak by bol zákon schválený, udelilo by to Americkej komisii pre cenné papiere a burzy (SEC) jurisdikčnú právomoc nad všetkými stabilnými mincami a ich emitentmi. Predstavenie návrhu zákona neznamená, že sa niekedy stane právnym predpisom: po prvé, bude potrebné, aby sa o ňom hlasovalo vo výbore, aby ho schválil Snemovňa reprezentantov, prevzal a schválil Senát a podpísal ho prezident USA.

Nie je jasné, akú podporu má návrh zákona. Bývalý predseda komisie Commodity Futures Trading Commission (CFTC) Gary Gensler sa však domnieva, že Libra už na prvý pohľad vyzerá ako cenný papier, čo tvrdil aj pred Výboru pre finančné služby, že projekt vyzerá podobne ako fond obchodovaný na burze, ktorý spadá do kompetencie SEC.

Návrh zákona bol predložený spoločne s ďalším návrhom zákona sponzorovaným zástupcom Michala San Nicolasom , ktorý by znemožňoval burzám s národnými cennými papiermi kótovať cenný papier emitentom, ak by emitent alebo exekutíva s ním spojená dostali náhradu vo forme stablecoinu.

Zdroj: https://www.coindesk.com/us-lawmaker-introduces-bill-classifying-stablecoins-as-securities

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart