UNICEF bude prijímať dary v Bitcoine a Ethereu.

UNICEF urobil ďalší krok smerom k adopcii kryptomien zvýšením prijímania darov aj v Bitcoine (BTC). Je to neobvyklý krok zo strany UNICEF a okrem toho prijaté prostriedky nebude prevádzať na fiat, ale nechá si ich v kryptomenách.

Finančné prostriedky UNICEF-u zostanú v krypto

Podľa tlačovej správy z 8. októbra sa medzinárodný orgán rozhodol umožniť United Nations International Children’s Emergency Fund (UNICEF-u) prijímať príspevky v kryptomenách.

UNICEF spolupracoval s Ethereum Foundation na tejto schéme, ktorá tiež poskytla počiatočný dar prostredníctvom francúzskeho národného výboru. Podľa tlačovej správy začne prijímať financovanie v dvoch kryptomenách: Bitcoine a Ethereu.

Je to neobvyklý krok zo strany UNICEF a okrem toho prijaté prostriedky nebude prevádzať na fiat. Namiesto toho ich uloží a nechá v kryptomenách.

Výkonná riaditeľka UNICEF-u, Henrietta Fore, komentovala toto rozhodnutie, označujúc tento plán za „nový a vzrušujúci čin.“

„Ak majú digitálne ekonomiky a meny potenciál formovať životy budúcich generácií, je dôležité, aby sme preskúmali možnosti, ktoré ponúkajú,“ pokračovala.

„Preto je vytvorenie nášho fondu kryptomien významným a vítaným krokom vpred  humanitárnej a rozvojovej práci.“

Ethereum Foundation už načrtla štyroch príjemcov svojich darov, medzi ktorých patria traja príjemcovia grantu z inovačného fondu UNICEF-u a projekt na poskytovanie školám prístup k internetu.

„Spolu s UNICEF-om podnikáme kroky na zlepšenie prístupu k základným potrebám, právam a zdrojom, „Naším cieľom je podporovať výskum a vývoj Ethereum platformy a rozširovať komunitu tých, ktorí ťažia z technológie, ktorá v nadchádzajúcich rokoch zlepší nespočetné množstvo životov a priemyselných odvetví.“uviedla výkonná riaditeľka Aya Miyaguchi.

Bez Bitcoin sprostredkovateľov

UNICEF začal už minulý rok experimentovať s krypto darmi. Francúzska pobočka sa rozhodla prijať deväť rôznych tokenov, ktoré nasledovali po iných iniciatívach, súvisiacich s krypto.

Vyhnutie sa konverzie do fiatu je dobre načasované V posledných mesiacoch vzniklo niekoľko prípadov spracovateľov platieb ako napr. Bitpay, odkladajúcich alebo odmietajúcich dary v dôsledku vnútorných politík, čo vyvolalo rozruch medzi spotrebiteľmi.

Medzi nimi bola platba vo výške 100 000 dolárov na charitu, ktorá pomáha pri bojoch s požiarmi v Amazonskom dažďovom pralese, ktorú spracovateľ BitPay údajne zastavil kvôli nastaveniam účtu danej charity.

Štandardná prax medzi organizáciami, ktoré prijímajú platby v kryptomenách, spočíva v okamžitej premene všetkých alebo niektorých peňazí na fiat. Cieľom tejto politiky je znížiť riziko z volatility na trhu, ktorá sa napriek tomu v posledných rokoch výrazne znížila.

Zdroj: https://bitcoinist.com/unicef-to-accept-bitcoin-ethereum-donations/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart