Vladimír Putin sa náhle stretol s Vitalikom Buterinom, podporuje Ethereum.

Vladimír Putin sa náhle stretol s Vitalikom Buterinom, podporuje Ethereum.

Medzinárodné ekonomické fórum, ktoré sa práve skončilo v Petrohrade, údajne viedlo k viac než 30 mld. € investíciám. Konečný a najdôležitejší výsledok sa však nemeral v číslach, ale v nálade a postoji tých, ktorí navštívili fórum a dohliadali na udalosti a stretnutia konajúce sa v „hlavnom meste“ severného Ruska.

Komunita kryptomien bola určite ohromená nedávnym stretnutím ruského prezidenta Putina a zakladateľa Ethereum, Vitalika Buterina.

Putin sa stal fanúšikom Blockchain

Ako uviedol tlačový tajomník Kremľa Dmitrij Peskov, počas stretnutia Putin a Buterin diskutovali o aplikácií technológií v krajine. Prezident údajne podporil myšlienku nadviazania nových obchodných vzťahov, nasledujúc cestu, ktorú vydláždila technológia Blockchain.

Skôr počas fóra sa prvý podpredseda vlády Igor Shuvalov vyjadril, že Putin je naozaj nadšený myšlienkou budovania novej digitálnej ekonomiky v krajine a prezradil, že v súčasnosti sa skúmajú a testujú minimálne tri smerovania využitia Blockchain. Medzi ne patrí sledovanie tovaru, tvorba identity, ako aj systémy ochrany vlastníckych práv.

Buterin patril medzi rečníkov na panelovej diskusii o Blockchain ekonomike, ktorá sa v skutočnosti stala jednou z najpopulárnejších. Účastníci diskutovali o potenciáli technológie pre spustenie nového typu ekonomiky, ako aj o regulačných otázkach súvisiacich s týmto procesom.

Ruské regulačné orgány sa doposiaľ borili pri hľadaní spôsobu, ako uviesť aplikácie Blockchain do existujúceho regulačného rámca. Najviac ich znepokojuje pseudo-anonymita.

Buterin hovorí:

„Myslím, že táto dilema nemá riešenie. Regulačné orgány sa budú vždy pokúšať nájsť nové spôsoby kontroly a analýzy transakcií a ľudia sa budú vždy snažiť premýšľať, ako utajiť tieto transakcie. Je to druh matematickej vojny, ale vlastnosti systému nikdy nedovolia, aby niektorá z týchto strán zvíťazila.“

Nielen hračka pre hackerov

Keď Buterin prišiel prvýkrát s myšlienkou založiť Ethereum, tak ako sa sám vyjadril, mal na mysli iba zopár aplikácií. Ako ale technológia dozrievala a sieť rástla, tak bol prekvapený keď zbadal, koľko bolo mnohými členmi komunity vytvorených a taktiež navrhnutých aplikácií pre Ethereum Blockchain.

Buterin hovorí:

„Kreativita a inovácie, ktoré prináša komunita, sú oveľa dôležitejšie ako to, s čím som ja prišiel.“

Pri odpovedi na otázku jedného z účastníkov, Buterin uviedol, že sme priamo na prahu vstupu do obdobia, kde technológia Blockchain bude sebavedomo pôsobiť naprieč odvetviami.

Ľudia si začínajú uvedomovať, že to nie je iba hračkou pre hackerov, ale je to aj účinný nástroj, ktorý má potenciál byť využívaný v bankách, finančných inštitúciách, firmách, regulačných úradoch atď.

Buterin sa tiež podelil so svojou vlastnou skúsenosťou z Blockchain priestoru a zdôveril sa, čo ho najviac inšpiruje:

„V Blockchain priestore som začal pred šiestimi rokmi. Získal som 20 BTC, z toho 8,5 som investoval do nákupu tričiek. Bitcoiny, ktoré som minul, majú dnes hodnotu 20000 dolárov a tričká sú dávno preč. Ale čo som si uvedomil pri vstupe do tohto globálneho experimentu bolo, že tento systém digitálnej ekonomiky funguje len vtedy, ak na ňom spolupracujú tisíce ľudí na celom svete. A myšlienka, že niekoľko tisíc ľudí pripojených k sieti môže vytvoriť nezávislý finančný systém, na mňa veľmi zapôsobila. Myšlienky decentralizácie, kryptografie, otvorenosti, transparentnosti ma ohromili. Využitie Blockchain však nie je obmedzené len na kryptomeny. Blockchain má obrovský potenciál uplatniť sa naprieč odvetviami, v biznise a organizáciách všetkých veľkostí, prinášajúc významné benefity.“

Rusko mieri za cieľom stať sa globálnym lídrom v oblasti informačných technológií

Technológia Blockchain sa často porovnáva s iným technologickým vynálezom – internetom – a jej vplyv by mal byť oveľa väčší. Rovnako ako v prípade World Wide Webu, tie krajiny, ktoré sa rozhodnú byť odvážne a implementujú technologické riešenia skôr, než ktokoľvek iný, budú mať významnú konkurenčnú výhodu.

Rusko má šancu stať sa jedným z lídrov v globálnom IT odvetví. Napriek tomu, že detaily stretnutia medzi Putinom a Buterinom sú pod pečaťou tajomstva, jeden detail unikol – prezident je pripravený poskytnúť plnú podporu rozvoju technológie Blockchain, čo by určite viedlo k oveľa väčšiemu objemu investícií do krajiny, a to napriek akýmkoľvek obmedzeniam a sankciám.

Túto myšlienku aktívne podporuje a propaguje predseda VEB (Vnesheconombank) Sergej Gorkov, ktorý navrhuje posilnenie postavenia bánk kvôli navigácií vzťahov medzi investormi pripravujúcich sa na ICO.

 

Zdroj:cointelegram.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart