Twitter: zákaz pre Bitmain a ETH podvody

Tento týždeň administrátori platformy Twitter zablokovali účet @Bitmaintech, pretože tvrdili, že účet patrí niekomu, kto má len 4 roky. Šéf marketingu spoločnosti Bitmain sa sťažoval nie len tímu podpory tejto sociálnej siete, ale aj jeho riaditeľovi Jackovi Dorseyovi. Je to už druhý profil, vysoko súvisiaci s Bitcoinom, ktorý bol zakázaný službou Twitter v priebehu niekoľkých mesiacov.

Pozastavenie oficiálneho účtu Bitmain Tech 

Dňa 14. júna vedúci marketingu spoločnosti Bitmain Tech (viac o tejto spoločnosti tu), Nishant Sharma, prezradil svojim stúpencom, že oficiálny účet @Bitmaintech bol na Twiterri zakázaný. V súčasnosti je tento účet pre verejnosť úplne nedostupný a aktívne reklamné kampane spoločnosti z Pekingu boli pozastavené.

Bitmain Tech si na Twitter-i za posledné štyri roky nahromadil tisícky sledovateľov a teraz nemôže nijakým spôsobom uverejňovať alebo využívať túto platformu kým sa prípad nevyrieši.

,,Účet @Bitmaintech je dočasne nedostupný, pretože si Twitter zrejme myslí, že ľudia za účtom sú starí ako Bitmain, čo sú 4 roky,” hovorí Sharma.

Posledné pozastavenie účtu @Bitcoin

Odstránenie účtu prichádza v nepríjemnom čase pre generálneho riaditeľa spoločnosti Twitter- Jacka Dorseya, ktorý bol požiadaný, aby sa zaoberal viacerými problémami viazanými na jeho spoločnosť. Napríklad práve nedávno bol veľmi kontroverzne zakázaný aj účet @Bitcoin. Účet s viac ako 750 000 sledovateľmi bol spočiatku pozastavený a potom obnovený s oveľa nižším počtom sledovateľov ako pred zákazom. Niektorí ľudia z tejto činnosti obvinili Dorseya, vraj je zaujatý a prejavuje konflikt záujmov voči podporovateľom Lightning Network (LN) tým, že povolil zákaz účtu @Bitcoin. Dôvod tejto špekulácie je dôsledkom nedávnej investície Doreseya do projektu LN.

Legitímne účty sa zakázali, ale robotom ETH sa darí

Používatelia Twitteru sa v rámci odvetvia kryptomien tiež zaoberajú obrovskými množstvami podvodníkov, ktorí skopírovali takmer každú známu osobu v krypto-komunite. ETH roboty už dokázali podvodne získať milióny eur v ETH, nakoľko Twitter nedokáže odstrániť takéto podvodné účty, ktoré sú vedené pod menami popredných osobností v digitálnych menách. Takže ľudia sú do značnej miery frustrovaní z toho, že Twitter zakázal a cenzuroval legitímnych užívateľov, ako sú @Bitcoin a @Bitmaintech, ale zároveň umožňuje podvodníkom pohybovať sa a zarábať na celej platforme.

Záver

Bitmain nateraz stratil svoj oficiálny účet, pretože administrátori v Twitter-i sa domnievajú, že skutočne patrí niekomu štvorročnému, čo je absurdné. CEO Twitter-u nie je jediný, ktorý čelil obvineniam a pripomienkám, že ako výkonný riadiaci pracovník platformy sociálneho média zneužíva svoju právomoc. V roku 2016 sa Reddit CEO, Steve Huffman, priznal k editácii komentárov na pro-Donald Trump stránke, r/the_donald. Tento rok bol Mark Zuckerberg z Facebook-u podrobne vyšetrovaný v súvislosti s predajom údajov používateľov spoločnosti Cambridge Analytica. A teraz sa užívatelia Twitteru sťažujú na zakázané účty a cenzúru a mnohí z nich ukazujú prstom práve na Jacka Dorseya.

1

Aký máte program na piatok? Tešíme sa na vás na prednáške v Žiline 22.6. o 18:00

 

 

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart