Tvorca videohry FarmVille spúšťa hráčsku sieť na blockchaine

Tvorca populárnej Facebookovej hry FarmVille na Facebooku, Eric Schiermeye sa snaží skombinovať herný priemyslel a blockchain.

Firma Blockchain Game Partners, ktorej zakladateľom a výkonným riaditeľom je Schiermeyer, oznámila, že vyvíja hernú platformu založenú na blockchainoch, nazýva sa Gala Network.

Táto platforma poskytne hráčom plné vlastníctvo herných položiek (in game itemov) založených na blockchaine, ktoré sú reprezentované ako jedinečné tokeny (NFT). Položky budú použiteľné vo viacerých hrách postavených na platforme Gala Network.

V súčasnosti pracuje na vývoji platformy Gala pätnásť vývojárov.

Blockchain spôsobí revolúciu v herných zážitkoch

Schiermeyer v rozhovore predpovedá, že hranie hier založených na blockchainoch ponúkne ľuďom „revolučný zážitok“ tým, že umožní hráčom prevziať plné vlastníctvo nad položkami v hre:

„Rovnako ako hry po internete, alebo spoločenské hry verím, že hry na báze blockchainu sú ďalším mílnikom vo vývoji v oblasti hier. Čoskoro nikto nebude hrať hru, ktorá je čiernou dierou času a peňazí ak existujú správne alternatívy, ktoré umožňujú hráčom udržať si vlastníctvo svojho času a peňazí.“

Schiermeyer uviedol, že narušenie herného priemyslu vyvolané blockchainom prinesie transfer bohatstva, kde skutoční ľudia dokážu zachytiť časť hodnoty, ktorú by inak absorbovali veľké zábavné spoločnosti:

Eric Schiermeyer CEO Blockchain Game Partners
Autor fotky: Dean Takahashi

„Na rozdiel od akýchkoľvek iných zážitkov, ktoré pri hraní zažívate, tu nestrácate čas a peniaze, dostanete niečo, niečo, čo si môžete nechať, a možno dokonca darovať niekomu inému. Momentálne to v tradičných hrách, ktoré sú zadarmo nemôžete urobiť a ľudia to jednoducho akceptujú […] Veríme, že týmto hráčom poskytneme skutočnú hodnotu a tým porastie celý herný ekosystém. Podľa mňa nastane niečo ako tektonický posun v hernom priemysle.“

Townstar bude prvou hrou na platforme Gala

Blockchain Game Partners spolupracuje so spoločnosťou Sandbox Games s cieľom vyvinúť Townstar – prvá hra uvedená na trh prostredníctvom Gala Networks.

Hra ba blockchain platforme Townstar
Autor fotky: Blockchain Game Partners/Sandbox Games

Mike McCarthy, bývalý kreatívny riaditeľ FarmVille 2, jednej z najúspešnejších heir spoločnosti Zynga, patrí medzi 10 vývojárov pracujúcich na spoločnosti Townstar.

Townstar bude mať v hre tokenizovanú menu s pevnou cenou. Hra obsahuje aj funkciu pseudo ťažby. Hráči si môžu kúpiť „krabičky“, ktoré obsahujú časti potrebné na vybudovanie napr. „farmárskeho robota“, ktorý sa môže použiť na ťažbu meny v hre. Poľnohospodárske roboty je možné zakúpiť aj vopred zmontované v hre za oveľa vyššiu cenu.

Coiny budú podporované aj v budúcich hrách spustených na platforme Gala networks.

Zdroj: http://oltnews.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart