Tvorca Bittorentu plánuje v roku 2018 spustiť projekt Chia s cieľom konkurovať Bitcoinu

Tvorca Bittorentu plánuje v roku 2018 spustiť projekt Chia s cieľom konkurovať Bitcoinu

 

 

Bram Cohen, tvorca slávneho, ale stagnujúceho BitTorrentu, oznámil, že je o krok bližšie k „vyriešeniu centralizácie Bitcoinu“.

Cohen: Chia je „veľmi horúca“ počiatočná investícia

V rozhovore pre technologický magazín TechCrunch, Cohen povedal, že Chia Network, jeho dlhodobo sľubovaná Bitcoin alternatíva, by mohla byť spustená koncom roka 2018.

„Veľmi horúce“ počiatočné investičné kolo umožnilo projektu postaviť sa zo zeme a najať schopných vývojárov, aby sa Cohenova mena mohla predať investorom.

„Myšlienkou je spraviť lepší Bitcoin, opraviť problémy s centralizáciou,“ vysvetľuje Cohen, opakujúc kritiku Bitcoin siete.

V prípade Chia, uzly podporujú tri „najdôležitejšie príbehy“ – na rozdiel od Bitcoinu, kde len jeden. Tie sú zdrojom pre farmárov, nie minerov, ktorí fungujú na proofs-of-space a potom sa posielajú na proof-of-time servery, ktoré vytvárajú platný blok pre sieť.

Kľúčové zložky – proof-of-space (PoSpace) a proof-of-time – sú navrhnuté tak, aby zlepšili proof-of-work algoritmus Bitcoinu a zabránili centralizácii ťažby.

„Vytvárame Blockchain založený na proofs of space a je na čase vytvoriť kryptomenu, ktorá je menej nákladná, viacej decentralizovaná a bezpečnejšia,“ vyhlasuje webstránka Chia.

Bittorent stagnuje, keď Cohen sa venuje naplno kryptomenám

Hoci proof-of-space môže byť predmetom útokov, proof-of-time je navrhnutý tak, aby bola alternatívna technológia odolná.

Chia „urobí niekoľko chytrých krokov v súvislosti so svojim legálnym postavením a veľa technických opráv, keď začínate od nuly,“ pokračoval Cohen.

„Je to technicky ambiciózny projekt a pred nami je stále veľa práce. Urobil som už veľa roboty pri získavaní finančných prostriedkov a najímaní ľudí. Teraz je čas pre skutočnú prácu.“

Cohenová vlajková loď BitTorrent od začiatku tohto roka zažíva ťažké časy, keď problémy s riadením spôsobili kolaps. Podnikateľ formálne opustil projekt v auguste pred zverejnením nového projektu, hoci zostal v predstavenstve.

„Nie som tu potrebný každý deň,“ dodal o svojom rozhodnutí.

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien:

 

Zdroj:bitcoinist.com

This Post Has One Comment

  1. Uvidíme, za rok sa v tomto krypto svete udeje toho tak vela, ze kym on vypusti svoju rybu, rieka uz bude davno plna ryb. Aj tak sa jeho mena bude kupovat v pare btc/* takze to je uplne jedno s cim pride 🙂

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart