Trump a Powell predviedli celkom dobrý marketing Bitcoinu.

Šéf FEDU Powell prirovnal Bitcoin k zlatu a následne Trump sa vyjadril, že neverí Bitcoinu, pretože je založený na vzduchu a využívaný na nelegálne aktivity. Je to obrovský posun, keď už na tejto úrovni je Bitcoin téma na diskusiu. Aj negatívna reklama je reklama a trh sa každopádne ani nepohol.

Bitcoin mal včera veľký deň.

Všetko to začalo s predsedom Federálnych rezerv FED, Jeromom Powellom, ktorého sa spýtali na decentralizované digitálne meny pred Bankovou komisiou v Senáte.

Keď sa ho opýtali, či by mohol byť Bitcoin celosvetovo prijatý, a nakoniec zapríčiniť to, že ostatné rezervné menyby sa stali nepotrebnými, Powell povedal: „Myslím si, že veci podobného druhu sú možné, ale zatiaľ sme neboli svedkami širokej akceptácie kryptomien. Bitcoin je dobrým príkladom, takmer nikto ho nepoužíva na platby, skôr ako alternatívu ku zlatu, je to uchovávateľ hodnoty, špekulatívny uchovávateľ hodnoty ako zlato.“ 

Je celkom neuveriteľné vidieť toto video. Zlato je aktívom s hodnotou, prevyšujúcou 7 biliónov amerických dolárov a históriou, siahajúcou viac ako 5000 rokov do minulosti a Bitcoin je aktívom v hodnote 200 miliárd amerických dolárov a 10-ročnou históriou. Ale, keď sa máme baviť o ich schopnostiach poslúžiť ako uchovávatele hodnoty, šéf FEDU verí, že sú alternatívami jedna pre druhú. 

Ako keby toto samo osebe nebolo dosť pozitívne pre vyhliadky Bitcoinu do budúcnosti, prezident Trump sa rozhodol, že tiež vyjadrí svoje stanovisko k Bitcoinu a kryptomenám.

Prišiel s pomerne neutrálnym argumentom proti Bitcoinu, vrátane množstva zastaralej a nerozumnej kritiky. Aby sme sa na toto pozreli z nejakej perspektívy, mohli by sme slovo „Bitcoin“ v Trumpových tweetoch nahradiť slovom „americký dolár“ a znelo by to približne takto:

„Nie som zástancom amerických dolárov, ktoré sú založené na vzduchu. Tieto doláre môžu byť predmetom nezákonných transakcií, vrátane obchodu s drogami a iných nelegálnych aktivít.“

Tento nový twít môže dokonca byť presnejší v očiach niektorých ľudí ako Trumpov pôvodný twít. Ale Trump sa nezastavil len pri jednom a hovoril ďalej o Libre, kryptomene Facebooku, a americkom doláre.

V týchto tvrdeniach je veľa pravdivého, zahŕňajúc aj fakt, že dolár je tou dominantnou a spoľahlivou menou vo svete. Ale povedať, že je silnejší, ako kedykoľvek predtým, je zavádzajúce, predovšetkým, odkedy stratil viac ako 96% jeho kúpnej sily od roku 1913.

A tvrdiť, že americký dolár bude globálnou rezervnou menou navždy, by znamenalo, že úplne ignorujete tisícky rokov dejín. Ako sme už rozoberali, každá mena, okrem tých 180 mien, ktoré sú súčasne v obehu, zlyhala. A priemerná životnosť fiat meny je okolo 27 rokov.

Bez ohľadu na to, čo si myslíte o Bitcoine alebo americkom doláre, je dôležité si pamätať, že dolár nemusí zlyhať, aby Bitcoin mohol uspieť. Dokonca je pravdepodobné, že budú koexistovať na dlhý čas. Našťastie boli včerajšie komentáre od Jeroma Powella a Donalda Trumpa neutrálne, nanajvýš jemne negatívne.

Ba čo viac, Bitcoin a trhy kryptomien neboli komentármi ovplyvnené. Najhodnotnejších 10 aktív na trhu dokonca všetky stúpli za posledných 24 hodín.

Niektorí z najmocnejších ľudí na svete začínajú pomaly útočiť na Bitcoin a iné digitálne aktíva. Začínajú si rýchlo uvedomovať, že toto nie je priemysel situovaný len v Spojených štátoch, ale globálny fenomén, ktorý je imúnny voči tradičným pokusom o zmanipulovanie meny, ktoré politici a centrálni bankári už veľakrát použili.

A preto, Bitcoin funguje. Pokračuje v tvorení blokov transakcií bez žíadnych problémov. A stále nám dokazuje, prečo je to najstabilnejšie aktívum na svete.

Zdroj: Anthony Pompliano Newsletter.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart