Trump a Americká centrálna banka sledujú Bitcoin

Trump a Americká centrálna banka sledujú Bitcoin

 

 

Americká vláda si dobre uvedomuje vzostup kryptomien a Bitcoinu. Tento týždeň americkí predstavitelia viacerých úradov, ako napr. IRS, Centrálnej banky a tlačovej tajomníčky prezidenta Trumpa, vysvetľovali, že monitorujú kryptomeny a nedávnu popularitu Bitcoinu.

Vládne agentúry USA venujú pozornosť rastu Bitcoinu

Bitcoineri z USA budú možno čeliť ostrejším útokom, keďže viaceré vládne agentúry začínajú sledovať používanie kryptomien a niektorí predstavitelia sa zdajú trochu cynickí vo svojich vyhláseniach. Napr. Úrad pre správu daní dostal povolenie od federálneho súdu, aby preskúmal účty ľudí na Coinbase, ktorí uskutočnili transakcie s hodnotou viac než $20,000 v rokoch 2013 – 2016. O pár dní neskôr Centrálny úrad prezradil, že uvažuje o svojej vlastnej digitálnej mene, no realizácia takejto myšlienky je už celkom iný príbeh. Prezident pobočky Fedu v New Yorku William Dudley vysvetlil, že verí, že Bitcoin a kryptomeny sú „skôr špekulatívne aktivity.“

Bitcoin je „monitorovaný“ našim tímom 

Po týchto vyjadreniach z 30. novembra sa v krátkosti k Bitcoinu vyjadrila aj Sarah Sanders, Trumpova tlačová tajomníčka. Reportér sa spýtal Sandersovej, či prezident sleduje kryptomeny, „najmä po vzostupe Bitcoinu,“ vysvetľoval novinár.

„Má na to názor a má pocit, že je to niečo, čo musí byť teraz regulované?“ pýtal sa reportér. Tlačová tajomníčka Sandersová objasnila, že vláda sleduje Bitcoin, keď uviedla:

„[Bitcoin situácia] je niečo, čo náš tím „monitoruje“ – zapojená je Vnútorná bezpečnosť. Viem, že je to niečo, čo [Trump] sleduje – A budeme vás informovať, keď budeme mať niečo nové.“

Členovia Centrálnej banky sa v prípade kryptomien obávajú efektu prelievania 

Popri komentároch tajomníčky Bieleho domu sa ten istý deň vyjadril aj podpredseda Centrálnej banky USA, Randal Quarles, že vzostup kryptomien predstavuje hrozbu pre „finančnú stabilitu“. Pri diskusii o tejto téme na podujatí 2017 Financial Stability and Fintech sa Quarles vyjadril, že retailoví investori a regulátori si musia dávať pozor na hroziace “efekty prelievania” spojené s popularitou digitálnych aktív. Quarles má obavy z toho dôvodu, že decentralizované meny nie sú kryté tradičnými rezervami a trpia výraznými cenovými výkyvmi.

„Manažment rizík môže znižovať tieto riziká, ale ak centrálne aktívum v platobnom systéme nemôže byť predvídateľne vymenené za americký dolár pri stabilnom výmennom kurze v čase nepriaznivej situácie, výsledné cenové riziko a potenciálna likvidita a kreditné riziko predstavujú veľkú výzvu pre systém,“ vysvetľoval Quarles počas konferencie Fedu.

Podobne ako mnohí americkí predstavitelia a agentúry, Quarles tvrdí, že je potrebný výskum a testovanie týchto kryptomien, aby sme zistili, či dokážu zvládnuť finančné napätie. „Nie je jasné, či platobný systému bude schopný fungovať v čase nepohody,“ zdôrazňuje Quarles.

 

Pridaj sa do KRYPTO-skupiny a dostávaj včas najaktuálnejšie informácie zo sveta kryptomien:

 

Zdroj:news.bitcoin.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart