Tron a Tether sa spojili, aby vydali USDT v sieti Tron do 2.kvartálu 2019

Blockchain protokol Tron (TRX) a Tether, vydavateľ stablecoinu USDT, oznámili partnerstvo a do druhého kvartálu 2019 chcú presunúť USDT na sieť Tron.

Nadchádzajúci USDT, založený na TRC-20 (termín označujúci dodržanie technického štandardu tokenov na Tron blockchaine), bude kompatibilný so všetkými protokolmi a decentralizovanými aplikáciami v Tron sieti.

USDT, ktoré bolo uvedené v roku 2014, uľahčuje jednoduchý prevod fiat mien do alebo z krypto trhov, čím umožňuje užívateľom ukladať či zamieňať bez zdĺhavých prevodov fiat mien.

Tron, ktorý sa prezentuje ako konkurencia pre Ethereum (ETH) spojením decentralizovaných aplikácií so širším decentralizovaným internetovým ekosystémom, tvrdí, že pridaním USDT „povýši existujúci ekosystém decentralizovaných aplikácií, zlepší celkové ukladanie hodnoty a zvýši likviditu decetralizovanej burzy (DEX).“

V tlačovej správe sa ďalej píše, že USDT v Tron sieti údajne spraví tento blockchain ako celok vhodnejší pre partnerov a inštitucionálnych investorov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tron Justin Sun nedávno oznámil, hroziaci hard fork. Ten sa uskutočnil už 28. februára a bo navrhnutý tak, aby priniesol funkcie vhodné pre inštitúcie, spolu s funkciami, ako sú napríklad možnosti viacerých podpisov a možnosti správy účtov.

Pri rozširovaní ekosystému urobil Tron v minulom roku významný krok vďaka získaniu populárneho peer-to-peer torrentového klienta BitTorrent. Ten na začiatku roka 2019 spustil svoj pôvodný token BitTorrent (BTT) na báze Tron, ktorý napomáha rozvíjajúcej sa decentralizovanej platformu na distribúciu online obsahu.

Ako uviedla spoločnosť Cointelegraph, počiatočná ponuka mincí BTT na platforme Binance Launchpad dosiahla zisk 7,1 miliónov dolárov, pričom predaj 50 miliárd tokenov prebehol za menej ako 15 minút.

Spoločnosť Tether, ktorá naďalej vládne na trhu so stablecoinami, v poslednom roku však zaznamenáva rastúcu konkurenciu z konštantného prúdu nových kryptomien istených fiat menami. Tether v minulosti čelil sporom, keď kritici naznačili, že ich dolárové rezervy nezodpovedajú množstvu tokenov v obehu.

Zdroj: 1, 2

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart