Tri dôvody za aktuálnym rastom Etherea

Druhá najväčšia kryptomena zažíva v poslednom čase pomerne solídne obdobie. Od svojho marcového low na hodnote približne 88 dolárov sa postupným rastom dostala až na hodnotu takmer 290 dolárov, pričom sa Ethereum aktuálne obchoduje približne na 283 dolároch. Napriek tomu, že ju čaká veľmi silná rezistencia na sume 300 dolárov, sentiment v kryptomenovej komunite ohľadom tejto kryptomeny naznačuje, že sa očakáva, že by ETH mohlo túto rezistenciu pomerne ľahko prekonať a ísť oveľa vyššie. Čo však stojí za týmto optimizmom?

Najväčšia technologická zmena tohto roku

Upgrade na Ethereum 2.0 by sa mal udiať už v najbližších dňoch (týždňoch), pričom ide o jednu z najsledovanejších udalostí tohto roka v kryptomenovom svete. Prechod z proof-of-work na proof-of-stake najväčšieho altcoinu môže veľa znamenať nielen pre Ethereum, ale takisto aj pre kryptomeny ako také.

Mnoho ľudí tak upriamuje pozornosť na túto zmenu. Rovnako sa na ňu mnohí aj pripravujú tým, že začínajú tvoriť staking adresu pre nový upgrade. Tá by mala obsahovať minimálne 32 ETH, pričom by ich aktuálne malo byť viac ako 120 000. Aj takéto dokupovanie ETH za účelom splnenia ETH staking kritérií, pritom môže viesť k rastu danej kryptomeny

DeFi, DeFi a ešte raz DeFi

Obrovská kryptomenová horúčka, ktorá sa dá prirovnať tej ICO z roku 2017, sa šíri kryptomenovým svetom aj tento rok. A opäť je spojená s Ethereom. Decentralizované financie (DeFi- decentralized finance) začínajú získavať na popularite viac a viac, pričom hlavným hnacím motorom tohto rastu je ETH.

Z celkového množstva takmer 3,5 miliárd dolárov, ktoré sú locked v DeFi sektore, je viac ako jedna miliarda priamo v ETH (viac ako 4 milióny ETH tokenov). To tvorí približne 4% z celkovej trhovej hodnoty druhej najväčšej kryptomeny. Toto číslo však závratne rastie najmä od začiatku mája. Hodnota celého DeFi sektoru za 3 mesiace narástla takmer štvornásobne a zatiaľ nejaví žiadne známky spomalenia. Aj kvôli tomu je možné, že Ethereum samotné zažíva pomerne stabilný rast na cene.

Prekonanie dôležitých rezistencii

Ethereu sa darí aj z hľadiska technickej analýzy. Od spomínaného pádu na 88 dolárov prekonalo Ethereum zatiaľ všetky výrazné rezistencie pomerne hravo a tie sa teraz stali supportami, ktoré by ho mali držať na vyšších sumách. Ide najmä o hladiny medzi 197-200 dolárov, 215-220 dolárov, 228-230 dolárov, ale takisto aj prekonanie veľmi silnej a podstatnej rezistencie na hodnote približne 245 dolárov.

Prečítajte si tiež: Najznámejší šachový veľmajster podporuje Bitcoin aj blockchain

Odkedy sa Ethereu podarilo zdolať tento podstatný level tak ide takmer parabolicky hore, pričom iba za 5 dní narástla táto kryptomena o viac ako 20%. Aktuálne ho tak čaká najmä úroveň 300 dolárov, ktorá môže byť silnou prekážkou. Ako sme si však ukázali v tomto článku, tak Ethereum má určite momentum a sentiment na svojej strane, takže k prekonaniu tohto levelu môže hravo prísť.

Disclaimer: Tento článok neslúži ako investičná rada. Každú svoju investíciu vykonávajte na základe vášho researchu a vlastnej analýzy.

Zdroj: https://cointelegraph.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart