Trh s kryptomenami spadol takmer o 50% oproti svojim najvyšším úrovniam

Trh s kryptomenami spadol takmer o 50% oproti svojim najvyšším úrovniam

Celková hodnota všetkých verejne obchodovaných kryptomien poklesla v posledných dňoch o viac než 10 mld. dolárov. Stalo sa tak počas výpredaja, ktorý výrazne ovplyvnil rodiacu sa triedu aktív.

Podľa dát z portálu Coinmarketcap trh zaznamenal prudký pád potom ako dosiahol vrchol 115 mld. dolárov v polovici júna. Za menej ako 30 dní trh klesol o 46,9%, čo znamená hodnotu 61 mld. dolárov v čase vydania tejto správy.

Spadli najmä tie kryptomeny, ktoré v posledných mesiacoch zaznamenali výrazné zisky, vrátane etheru a XRP, t.j. kryptomeny, ktoré poháňajú ethereum blockchain a Ripple Consensus Ledger, ktoré poklesli o 28% a 25%.

Bez zmeny nezostala ani cena bitcoinu, ktorá dnes pokračovala v poklese potom čo spadla pod hodnotu 2000 dolárov. Celkovo sa jedná o najnižšiu hodnotu od polovice mája.

Podobne ako v prípade širšieho trhu, hodnota tokenov na distribuovanom platobnom systéme poklesla približne o 38% oproti najvyššej úrovni v júni. Iba za 30 dní sa znížila cena bitcoinu o 38% z 3 018 dolárov (12.jún) na dnešných 1 866 dolárov.

Ide o najnižšiu zaznamenanú sumu z pohľadu CoinDesk Bitcoin cenového indexu (BPI) za 58 dní, resp. za takmer dva mesiace obchodovania.

Stojí za zmienku, že obe udalosti prichádzajú v čase, ktorý by stále mohol byť skúšobným obdobím pre kryptomeny ako triedu aktív po euforických ziskoch v prvej polovici prvého štvrťroka. V nasledujúcich týždňoch by mohol technický vývoj bitcoinu, ako aj zmeny v novovznikajúcej ethereum ICO ekonomike, znamenať pokračujúci tlak na trh zo strany predaja.

Aktuálne trh sa odrazil a začali takmer všetky kryptomeny po poklese stúpať.

Zdroj:coindesk,coinmarketcup.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart