Trezor v spolupráci s GRAY vydáva “Luxusné” peňaženky

Dňa 16. januára uviedol výrobca hardvérových peňaženok Satoshilabs, tvorca trezorov a šifrovacích zariadení, uzavrel svoje najnovšie partnerstvo s dizajnovou spoločnosťou Gray. Luxusný dizajnér je známy svojimi zbierkami ako Zyra a Alter Ego a spoločne s trezorom obe spoločnosti vydali “luxusnú” keramicko-titanovú peňaženku s názvom Corazon.

Séria Corazon je oveľa drahšia ako váš priemerný Nano alebo Trezor One a takmer trojnásobok ceny modelu T, závisí od toho, akú verziu Corazonu si vyberiete. Najlacnejším modelom je základný šedý titanový model za 696 USD za kus. Model Corazon Stealth (996 dolárov) je kus s obmedzeným počtom kusov, ktorý ponúka 500kusov k dispozícii. Verzia Corazon Gold (1 496 dolárov) je tiež obmedzená, ale len na 100 modelov a zariadenie má zlatý náter namiesto čiernej farby. Samozrejme, spomínaný kúsok je len ukážka luxusu aj v tejto oblasti. Na bezpečné uchovanie vám postačí aj klasicy trezor alebo ledger.

Bezpečné uchovanie kryptomien (Pre začiatočnikov)

Mnohí investori sa hneď na začiatku rozhodujú, ako môžu svoje coiny uchovať, aby im niekto na ne nesiahol. Preto vám chceme vysvetliť, čo najjednoduchšie, ako uchovať svoje kryptomeny. V kryptomenovej oblasti existujú mnohé typy peňaženiek:

1. Papierová peňaženka (Paper wallet).

Papierové peňaženky sa používajú od začiatku používania kryptomien. Poprve ich začal vytvárať generátor náhodných písmen a čísel. Tieto Paper wallet je zaujímavé používať na uschovanie mincí dlhodobo. 

2. Softvérové peňaženky (Software Wallet).

Softvérové peňaženky sa začali používať neskôr okolo roku 2011. Svoj súkromný kľúč si ukladali do svojho počítača alebo rôznych aplikácii. Používanie týchto soft wallet je veľmi jednoduché a s veľkou rýchlosťou je možné odoslať a príjmať kryptomeny. Ich bezpečnosť nieje až taká ako hardvérové peňaženky, lebo sú pripojené 24hodín, 7dní v týždni a 365dní v oku pripojené k internetu a môžu byť aj hacknuté. V prípade straty PC alebo mobilu je možné svoj súkromný kľúč odpísať a vložiť opäť do softvérovej peňaženky. Po obnovení sa mince a kryptomeny objavia opäť v peňaženke a je ich už možné používať.

3. Hardvérové peňaženky (Hardware wallet).

Hardvérové peňaženky sú veľmi bezpečné. Vyzerajú podobne, ako USB kľúč a uchovávajú kryptomeny offline. Tieto peňaženky začali produkovať veľké spoločnosti, v tejto dobe sú naznamejšie Trezor a Ledger. V Trezore alebo Ledgeri sa uchovávajú najznámejšie kryptomeny, ale postupne do nich pridávajú možnosť uchovať viac a viac kryptomien. Ich cena je od 100 do 300 euro. Cena záleží od typu a bezpečnosti. V poslednej dobe ohlasili mnohí veľkí producenti blockchain telefóny, ktoré budú mať v sebe zabudovanú takúto peňaženku. V hardverových peňaženkách sa súkromný kľúč uchováva vždy offline a pri pripojení zariadenia sa coiny dajú odosielať a podobne.

4. Buzy a zmenárne ( Exchanges).

Burzy prinášajú najjednoduhšiu manipuláciu s kryptomenami. Na burzách sa dajú aj obchodovať mnohé páry kryptomien či už Bitcoin – rôzna kryptomena, Ethereum – rôzna kryptomena, StableCoin – kryptomena alebo rôzne možnosti. Veľkou nevýhodou je, že na burze nemá používateľ súkromný kľúč, a preto nemá kontrolu nad svojimi coinami. V tejto dobe existuje obrovské množstvo krypto búrz, najznámejšia je Binance, Bittrex, OKEx, Bitfinex, Poloniex a ďalšie. Mnohé krypto burzy sú centralizované, ale nájdu sa stále decentralizovane. 

zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart