Traderi na Bakkt futures sa vyhýbajú fyzickému dodaniu Bitcoinu.

Nádej, že traderi na Bakkt futures budú uzatvárať deriváty cez fyzické vyrovnanie, aby sa stali držiteľmi Bitcoinu (BTC), je minimálna. Zatiaľ traderi s futures uprednostňujú uzatvorenie pred uplynutím platnosti alebo predĺženie.

Bakkt futures traderi a odmietajú dodanie BTC

BTC produkt pre fyzické vyrovnanie na platforme Bakktu prišiel s nádejou, že z inštitucionálnych a profesionálnych traderov sa stanú držitelia. Túžba vlastniť skutočné BTC, dokonca ani v úschove Bakktu, však nie je taká, ako sa pôvodne myslelo.

V októbri bolo dodaných iba 15 skutočných BTC, v novembri 17, pričom väčšina futures sa posunula do ďalšieho obdobia alebo roll over, ukazuje nedávna analýza.

Bakkt dosahuje rekordy v objemoch, ale to odráža len chuť na obchodovanie. Napriek tomu, že kúpa BTC nikdy nebolo jednoduchšia, Bakkt sa však na tento účel nevyužíva.

To tiež znamená, že Bakkt nie je v žiadnom prípade priamym nástrojom fyzickej adopcie. Spustenie burzy sa považovalo za dobrú alternatívu k fondu ETF, ktorý podľa zákona musí vlastniť niektoré z podkladových aktív.

Nie je to ale nič neobvyklé, že futures obchody sa nevyrovnávajú cez fyzickú dodávku a namiesto toho si vyberajú hotovostné vyrovnanie alebo inú možnosť, a to aj v prípade derivátov na zlato. Samotný Bakkt sa bude rozširovať o takéto futures, zúčtované v hotovosti, prostredníctvom pobočky ICE Singapore.

Opcie prídu na budúci týždeň

V nadchádzajúcich dňoch sa tiež spustia opcie na futures. Tento druh cenových špekulácií sa ešte viac odstráni spojenie z pôvodným aktívom a nebude závisieť od vlastníctva. Prítomnosť opcií je oveľa rizikovejšia, ale ponúka tiež zabezpečenie proti kolísaniu cien.

Bakkt fenomén bol tiež považovaný za „vytváranie falošného alebo papierového Bitcoinu“, čo v skutočnosti rozšírilo ponuku. BTC by tak videl viac špekulácií na základe prílevu dolára, ale nedosiahli by skutočných držiteľov BTC. Súčasné spotové obchodovanie BTC s fiatom je dosť malé a väčšina spotového trhu závisí od stablecoinu Tetheru (USDT).

Prítomnosť futures a opcií nie je ničím novým pri tradingu s BTC. Spoločnosti eToro spočiatku vystavila svojich klientov kolísaniu cien BTC, ale nedodali skutočný BTC. EToro až neskôr otvorili peňaženky na odosielanie a prijímanie krypta.

Zdroj: https://bitcoinist.com/bakkt-futures-traders-avoid-physical-bitcoin-delivery/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart