Top 5 nadchádzajúcich mainnetov pre Q2 2018

V predchádzajúcom článku sme diskutovali o rozdieloch medzi testnetom a mainnetom a tiež o ich technickom význame a dopade na úspech danej kryptomeny (prečítať tu). Mnoho spoločností plánuje spustiť svoj vlastný testnet, alebo mainnet už v nasledujúcich týždňoch. Rast týchto kryptomien značne prevyšuje ostatné projekty a preto na seba pútajú mnoho pozornosti. Všetky tieto projekty majú veľké úspechy a sú zaradené do top 30 podľa tržnej kapitalizácie. Ak ešte neviete, aký je rozdiel medzi mainnetom a testnetom, prečítajte si článok pod nadpisom pred tým, než sa pustíte do čítania tohot článku. Dnes sa budeme venovať konkrétnym projektom a spusteniu ich vlastných sietí.

Tron (TRX)

Spustenie mainnetu: 31. mája 2018

Tron (TRX) plánuje presedlať z Ethereum platformy a jeho ERC 20 tokeny sa kompletne premenia 21.6  čo vychádza na necelý mesiac po spustení mainnetu. Všetky staré tron Dapps budú musieť tiež prejsť na nový systém z názvom TronVM v.0.1. Nadácia Tron oznámila, že ponúkne určité odmeny pre vývojárov spoločností Tron dapp.

Vzdelanie, pravidelné signály, online podpora, webináre – vstúp do VIP sveta Kryptotrejder

Aby sme neostali len pri vývojároch, spoločnosť Tron si pripravila airdrop pre užívateľov. Airdop je malý darček, pomocou ktorého môžete získať zadarmo tokeny TRON . Celkovo sa rozdáva 30 miliónov TRX tokenov. Jediné čo preto musíte urobiť, je zadať svoju verejnú Ethereovú adresu a skopírovať výsledný link do Tron telegramu. LINK pre aidrop nájdete v TOMTO odkaze.

EOS (EOS)

Spustenie mainnetu: 2.júna 2018

EOS je projekt, ktorý má pred sebou veľké ambície.  Tento mesiac už spustil svoju sieť Dawn 4.0 na ktorej pracovalo viac než 40 vývojárov a commity na Githube sa v jeden týždeň vyšplhali až na číslo 343. Všetko to smeruje k jednému cieľu a tým je spustenie mainnetu.

Jednou z veľkých výhod EOSu oproti Etheru je vylepšená škálovatelnosť a ďalej, že programátori sa nemusia učiť jazyk Etherea (Solidity), ale môžu používať časom overený C++.

Za projektom stojí Dan Larimer, ktorý tiež založil Bitshares a Steem. Podorobnejšie detaily o kryptomene EOS nájdete v tomto článku. 

VeChain Thor (VEN/VET)

Spustenie mainnetu: 30.júna 2018

VeChain je platforma pre integráciu internetu vecí (IoT) a blockchainu do luxusného tovaru. Jedná o doručovanie, logistiku a ochranu proti falzifikátom.  Spoločnosť v súčasnosti testuje svoj ekosystém VeChainThor. Na začiatku mája dostalo niekoľko šťastlivcov prístup k verejnému testovaniu originálneho kódu ako súčasť projektu Public Alpha Test.

Sieť bude podporovať VeChain (VET) a Thor Power (THOR). Zatiaľ čo VET bude generovať THOR, podobne ako to má NEO, ktoré generuje GAS.

O spoločnosti VeChain a ich partnerstve s BMW sme písali v našom článku. 

Ontology (ONT)

Spustenie mainnetu: Jún 2018

Ontology zatiaľ neupresnilo dátum oficiálneho spustenia mainnetu, ale očakáva sa, že tak učiní niekedy v júny. Ak sa tento plán podarí, bude to znamenať, že projekt dosiahol v krátkom časovom období značný pokrok, pretože po spustenia ICO, ktoré sa konalo 8. januára 2018 spustili svoj testnet už 30. marca následne maká na mainnete.

Ontology zatiaľ fungovalo na NEO platforme a užívatelia si budú môcť vymeniť svoje súčasné ONT tokeny na ONT GAS zvané tiež ONG.

Aeternity (AE)

Spustenie mainnetu: jún 2018

Rovnako ako Ontology, tak isto aj Aeternity ešte nepresnilo dátum spustenia mainnetu. Každopádne ak pôjde všetko podľa plánu, oficiálne spustenie prebehne na konci 2 kvartálu 2018.

Počiatočné spustenie testnetu sa uskutočnilo v decembri 2017, pričom ste si sami mohli vyskúšať spustenie nodov, posielanie tokenov a tiež ťaženie.

Vzdelanie, pravidelné signály, online podpora, webináre – vstúp do VIP sveta Kryptotrejder

Zhodnotenie

Celkový koncept spustenia vlastnej siete znamená pre projekt veľký pokrok. Celé by som to prirovnal k bývaniu v podnájme (váš projekt beží na inej sieti) verzus vlastnenie hotelu (máte spustený mainnet). Všetkým vyššie spomínaným spoločnostiam sa otvára nový priestor a o niektorých môžeme hovoriť ako o veľmi silnej konkurencií Etherea. Technické míľniky však nezaručujú, že projekt bude úspešný a že cena sa automaticky rapídne zvýši. Každopádne zatiaľ to vypadá, že spustenie mainnetov pôsobí veľmi dobre na ekonomiku kryptomien.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart