Tone Vays má zablokovaný kanál na Youtube – pokračuje cenzúra kryptomenového sveta?

Tone Vays patrí dlhodobo k jedným z najznámejších a nasledovanejších kryptomenových youtuberov. Jeho obsah je z veľkej časti najmä pre traderov, či už začiatočníkov alebo pokročilých, kedže Tone sa venuje hlavne technickej analýze. Dnes ráno prostredníctvom svojho Twitter účtu svojím sledovateľom oznámil, že Youtube mu nielenže zmazal jeho posledné video, ale následne aj zablokoval celý Youtube kanál.

Ban kryptomien stále v platnosti

Už v decembri minulého roku sa šírili správy, že Youtube má v pláne zakázať akýkoľvek obsah spojený s kryptomenami. Niekoľko známych mien z kryptomenového sveta na to doplatilo už vtedy. Medzi najznámejších, ktorí boli týmto rozhodnutím postihnutí, patria napríklad The Moon, Crypto Zombie, Ivan on Tech alebo Nugget´s News. Dnes k nim pribudol aj trader Tone Vays, ktorý podrobne opísal svoju situáciu na Twitteri.

„Moje video z rána bolo vymazané. Obsah tohto videa má byť údajne „nebezpečný.“  Dúfam, že Youtube tím sa na tento problém pozrie a vyrieši túto situáciu tak, ako tomu spravil v minulosti. “

Tak znel pôvodný príspevok, ktorý zverejnil Tone Vays na svojom Twitter účte. Jeho Youtube kanál má mať viac ako 100 tisíc sledovateľov a tak by išlo o veľmi nepríjemnú správu nielen pre neho, ale aj pre ľudí odoberajúcich jeho obsah. Avšak Tone Vays onedlho pokračoval s oveľa horšími správami.

„Tak toto eskalovalo naozaj rýchlo. Od jedného varovania na video ku úplnému zákazu a zmrazeniu môjho účtu za necelú hodinu. Iba tridsať minút potom, čo som upozornil na to, že moje video nemá žiadny škodlivý obsah, bol celý môj kanál zablokovaný. Ak túto situáciu Youtube tím nevyrieši, tak z môjho pohľadu ide o problém, ktorý môže výrazne ovplyvniť moju kariéru. Asi sa tak budem musieť vrátiť k rannému obchodovaniu a večer tvoriť videá na tému výživy.“

Tone Vays pochopiteľne veľmi ostro kritizoval Youtube tím. Ten podľa neho nielenže dostatočne neprešetril celú situáciu, ale zakročil úplne bezdôvodne a neadekvátne. Pri najväčšej video platforme akou je Youtube, je takýto krok veľmi razantný a z časti aj pochybný.

Musia sa kryptomenoví youtuberi začal obávať?

Tento krok poukázal najmä na fakt, že takmer nikto, kto rieši kryptomeny na Youtube nie je v bezpečí. Problémom však je, že Youtube je jednou z najsledovanejších platforiem vôbec (ak nie najsledovanejšia) a preto poskytuje skvelú príležitosť pre speňaženie obsahu prostredníctvom videí.

Prečítajte si aj: 5 pravidiel, ktorými by sa investori kryptomien a akcií mali riadiť počas krízy

Ak však takéto rozhodnutia zo strany Youtubu budú pribúdať, je to jasný signál pre všetkých kryptomenových obchodníkov alebo analytikov, ktorí svoj obsah na túto platformu pridávajú. Aj oni tak časom môžu byť prinútení zmeniť platformu, na ktorej svoj obsah zdieľajú. Či im však daná platforma poskytne rovnaké peňažné možnosti ako je tomu pri Youtube, je zatiaľ veľmi ťažké predpovedať.  

Zdroj: https://cryptopotato.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart