Tokijská univerzita spúšťa blockchain kurzy s podporou Ethereum Foundation

Tokijská univerzita začala ponúkať blockchain kurzy na svojej inžinierskej fakulte vďaka 800.000$ daru od konzorcia, ktoré zahŕňa aj Ethereum Foundation a Sumitomo Mitsui (japonský bankový kolos). Tento predmet, s názvom „Blockchain Innovation Donation Course“ začal 1.novembra a bude pokračovať až do októbra 2021.

Cieľom je vychovať blockchain podnikateľov

Cieľom tohto blockchain kurzu je naučiť motivovaných, podnikateľsky zmýšľajúcich študentov s talentom v informatike, o fintechu a revolučnej technológii, ktorá tvorí základ kryptomien. Tokijská univerzita dúfa, že vytvorí budúcich blockchain podnikateľov učením o decentralizovaných sieťach a o tom ako ich implementovať.

Blockchain je momentálne žiadaný a populárny obor a veľa korporácií investuje nemalé peniaze do podpory vývoja a rozširovania adopcie blockchainu.
Experti tvrdia, že táto inovatívna technológia by mohla transformovať zdravotníctvo, bankovníctvo a zábavný priemysel.

Ripple daroval 50 miliónov $ do multi-univerzitného programu

V júni 2018 Ripple, platobný systém založený na blockchaine, daroval 50 miliónov dolárov 17 univerzitám po celom svete na spustenie partnerstva nazvaného „University Blockchain Research Initiative“. Ripple tento dar poskytol v amerických dolároch a nie v kryptomenách. Podľa tejto spoločnosti je záujem o blockchain veľký a čoraz viac ľudí objavuje enormný potenciál technológie distribuovanej účtovnej knihy (distributed ledger), vrátane uľahčenia medzinárodných platieb.

V apríli 2018 Ripple investoval 25 miliónov dolárov v XRP kryptomene do Blockchain Capital Parallel IV, čo je $150 miliónový fond, ktorý bude investovať do blockchain projektov.
Aj „staré peniaze“, ako napríklad rodina Rockefellerovcov, investujú do blockchain startupov.

Veľa obchodných škôl po svete, vrátane Wharton a Standford, rozširuje ponuku MBA kurzov o hodiny zamerané na bitcoin a blockchain. Podľa nedávnej štúdie Coinbase, takmer polovica najlepších svetových univerzít teraz ponúka minimálne jeden kurz zameraný na kryptomeny.

Najlepšie obchodné školy ponúkajú lekcie o kryptomenách

Kevin Warbach, profesor na Whartonskej škole Pennsylvánskej univerzity, učí hodiny zvané „Blockchain, Cryptocurrency and Distributed ledger technology“ (blockchain, kryptomeny a technológia distribuovanej účtovnej knihy).

„O päť rokov nebude veľa veľkých obchodných škôl, ktoré nebudú ponúkať podobné hodiny.“

Podobne, John Jacobs, riaditeľ Georgetown University Business School, povedal, že je zaplavený telefonátmi od podnikov, ktoré hľadajú absolventov, ktorí chápu blockchain technológii.

Zdroj: 1


Pripravte se na novú sezónu v kryptomenách. Učte se a majte náskok pred ostatnými.

Čo vám naša škola kryptomien prináša ? Pozrite si nasledujúce video 🙂 

KURZ pre začiatočníkov

KURZ TRADINGU pre pokročilých

Akciové ceny platia len počas Decembra 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart