Títo svetoznámi komici podporujú kryptomeny

Kedže víkend býva spravidla na novinky a správy zo sveta kryptomien trošku biednejší, tak sa dnes ráno pozrieme na jednu zaujímavosť. Konkrétne sa pozrieme na pomerne zaujímavých podporovateľov Bitcoinu, o ktorých sa často nehovorí. Napriek tomu však môžu prilákať davy ľudí ku kryptomenám kvôli tomu, že sú to celebrity, ktoré sa pomerne často nachádzajú v televízii a majú dostatok priestoru na sebarealizáciu a vyjadrenie svojich názorov. Dnes sa totižto budeme baviť o svetoznámych komikoch, ktorí sa netaja tým, že sú podporovatelia kryptomien.

Komici nie sú odborníci na kryptomeny

Nikoho samozrejme neprekvapuje, že napriek tomu, že sa komici o kryptomeny zaujímajú  alebo ich dokonca vlastnia, nie sú žiadnymi odborníkmi. To potvrdil azda najznámejší komik v našom zozname Jim Jeffries, keď na svojom podcaste s Kianou Danial (známou ako „Invest Diva“) povedal, že kúpil svoj prvý BTC na burze Robinhood. Určite nejde o najlepšie rozhodnutie, čo si tento austrálsky komik musel uvedomiť potom, čo zistil, že daný BTC z burzy Robinhood nemôže presunúť.

Ďalším svetoznámym komikom, ktorý sa iba nedávno dostal ku kryptomenám je Bill Burr. Tento americký zabávač je známy svojim agresívnym humorom a tým, že si nikdy nedáva servítku pred ústa. Rovnako však patrí medzi veľkých „konšpirátorov“ a práve to je jedna z možností, ako sa dostal aj ku kryptomenám, pričom s prvým nákupom digitálnych mien mu mala pomôcť známa kryptomenová osobnosť Anthony Pompliano. V novom podcaste Billa Burra, kde sa Pomp objavil, mal tento kryptomenový odborník dostatok času na to, aby presvedčil nielen Billa Burra, ale takisto aj ďalšieho komika (Berta Kreischera známeho ak „The Machine“). Bert sa k vlastneniu kryptomien zatiaľ nedostal, no Pomplianovi sa malo podariť presvedčiť Billa Burra k tomu, aby si kúpil svoj prvý BTC.

Rovnako optimistický ohľadom Bitcoinu má byť aj ďalší zabávať – Joe Rogan. Napriek tomu, že Rogan je známy najmä komentovaním MMA zápasov, z relácie Fear Factor alebo z vlastného podcastu, kariéru naštartoval práve ako komik. Joe je pravdepodobne najväčším kryptomenovým fanúšikom zo všetkých doteraz spomenutých komikov, kedže na svojom podcaste venoval pozornosť najmä Bitcoinu už niekoľko krát.

Popularita medzi komičkami, ale takisto aj v televíznych seriáloch

Bitcoin si však nájde podporovateľky aj medzi ženskými komičkami. Rachel Feinstein, herečka a komička, sa iba v nedávnom podcaste s Anthonym Pomplianom vyjadrila, že so svojím manželom sa o Bitcoin zaujímajú už niekoľko rokov. Oveľa väčším fanúšikom Bitcoinu je však zabávačka pochádzajúca z New Yorku, Margaux Avedisian. Tá sa dokonca prezýva „Queen of Bitcoin“ (Kráľovná Bitcoinu), kedže sa často vyskytuje na kryptomenových konferenciách. Rovnako však už dlhšiu dobu figuruje aj v blockchain sektore, pričom je spojená hneď s viacerými projektami.

Bitcoin sa rovnako dočkal nárastu na popularite aj pred viac ako rokom, kedy bola celá jedna časť televízneho seriálu The Big Bang Theory (Teória Veľkého Tresku) venovaná práve tejto digitálnej mene. Teória Veľkého Tresku má fanúšikovskú základňu po celom svete pričom sa odhaduje, že iba v USA tento sitkom sledovalo viac ako 20 miliónov ľudí (v čase najväčšej popularity). Išlo dokonca a druhý najsledovanejší seriál v USA medzi rokmi 2013-2016, pričom dokonca v roku 2017 sa dostala táto show na prvé miesto. Epizóda s Bitcoinom bola vydaná práve v roku 2017, kedy mala TBBT najväčšiu sledovanosť medzi sitkomami. Bitcoin sa tak dostal do povedomia aj vďaka humoru.

Prečítajte si tiež aj nasledujúci článok: Libra od Facebooku nikdy neuzrie svetlo sveta

Ako sme spomínali už v úvode, napriek tomu, že tieto celebrity nepatria medzi odborníkov (možno s výnimkou Margaux Avedisian) základňa ich fanúšikov je poriadne veľká. Aj vďaka nim sa tak môže o Bitcoine postupne hovoriť viac a viac a môže sa táto digitálna mena dostať medzi väčší počet ľudí.

Zdroj: https://www.newsbtc.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart