Tieto štyri trendy budú pri Bitcoine dominovať v roku 2019.

Teraz je čas, kedy ľudia zvyčajne začnú hodnotiť to, čo prinesie budúcnosť pre rôzne témy a odvetvia. Bitcoin sa nelíši. Investori a nadšenci pravdepodobne zaznamenajú niekoľko trendov, ktoré sa stanú poprednými. Tu sú štyri z nich.

1. Stále pribúda viac Bitcoin bankomatov

Správy naznačujú, že rok 2019 bude rokom, v ktorom Bitcoin bankomaty budú vzrastať v mestách po celých Spojených štátoch. Chicago nedávno získalo 30 nových strojov, čo prinieslo celkový počet približne 100 , pričom Philadelphia má približne rovnaký počet.

Tieto bankomaty sú určené výlučne na vydávanie bitcoinu, existujú však tradičné bankomaty v New Yorku, ktoré dávajú túto menu používateľom. Zainteresované osoby vytvárajú účty u LibertyX, poskytovateľa platobných služieb. Po absolvovaní schvaľovacieho procesu si môžu  pomocou kreditných kariet na bankomatoch denne zakúpiť BTC až  do 3 000 dolárov .

Tieto bankomaty môžu povzbudiť ľudí, aby prvýkrát začali používať Bitcoin, alebo začali zaobchádzať s kryptomenami viac ako predtým. Jednotlivci sú zvyknutí používať bankomaty na uspokojovanie svojich finančných potrieb.

2. Viac účasti centrálnych bánk pri Bitcoine a kryptomenách

Jednou z vecí, ktoré ľudia zvyčajne milujú, je, že ich môžu používať bez toho, aby mali bankové účty. V roku 2019 sa však môže stať, že centrálne banky začnú podporovať kryptomeny ako doplnenie svojich zlatých rezerv.

Počas predstavenia na prvom summite v Izraeli priekopník Nick Szabo načrtol  dôvody, prečo predpovedá, že  ďalšie krajiny začnú používať kryptomeny, najmä na miestach, ktoré sú vystavené extrémnym konfliktom, alebo zlému finančnému hospodáreniu. Taktiež sa domnieva, že centrálne banky začnú dopĺňať svoje zlaté rezervy o kryptomeny.

Szabo vysvetlil: “Nastane situácia, keď centrálna banka nemôže dôverovať zahraničnej centrálnej banke, alebo vláde napríklad svojimi dlhopismi. Jedno riešenie, ktoré bolo vyvinuté je, aby to švajčiarska vláda držala za vás – to nie je riešenie minimalizované dôverou. Samotná švajčiarska vláda je vystavená politickým tlakom a preto riešenie, ktoré je minimalizované dôverou, je kryptoobchod. “

V roku 2018 Christine Lagarde, výkonná riaditeľka Medzinárodného menového fondu (MMF) tiež vyjadrila, prečo by  centrálne banky mali vydávať kryptomeny . Tento trend nemusí dosiahnuť úplné prijatie v roku 2019, ale bude zrejmé, že centrálne banky by sa nemali vyhýbať krypto priemyslu.

3. S Bitcoinom smerom k cestovnému ruchu

V máji 2013 niekto dal 10 000 BTC za pizzu , ale najnovším trendom je nárast počtu firiem a lokalít, ktoré povzbudzujú turistov, aby oužívali Bitcoiny, keď cestujú. V marci 2018 začala rada pre cestovný ruch v Nemecku prijímať Bitcoin. Nedávno sa austrálske plážové mesto v strednej Queenslandi stalo prvým digitálnym turistickým mestom vhodným pre kryptomeny .

Keď ľudia cestujú do rôznych krajín, jedna z prvých vecí, ktoré zvyčajne riešia, je výmena peňazí. Ak tento trend bude pokračovať, ľudia by mohli odstrániť túto nutnosť a cestovať výlučne s Bitcoinom. Vyžaduje to plánovanie, ale mohlo by to byť výhodné pre cestujúcich, ktorí nechcú riešiť tradičné peniaze, keď sú mimo domova.

4. Zvýšenie počtu smartfónov s úložiskom pre kryptomeny.

Pri  nahliadnutí na plány budúcich zariadení vyrábaných poprednými značkami naznačuje, že existuje tlak na smartfóny s integrovanými peňaženkami, ktoré uchovávajú bitcoin a ďalšie kryptomeny. Koncom roka 2018 spoločnosť  HTC predstavila telefón Exodus 1 , ktorý je telefónom zameraným na ukladanie kryptomien. Ľudia si mohli kúpiť iba telefón so šifrovacími zariadeniami. Hovorí sa tiež, že Samsung Galaxy S10  bude mať cold aj hot wallet  prostredníctvom patentovaného vynálezu nazvaného Samsung Blockchain KeyStore.

Je príliš skoro povedať, aké úspešné budú takéto telefóny, ale títo používatelia by mohli vytvoriť významnejší trend, ak by používatelia uprednostňovali napríklad prístup k hardvérovým peňaženkám. Tech značky sledujú, čo robia konkurenti a nechcú príliš dlho čakať na to, aby ponúkali podobné produkty, ak sa zdajú úspešné.

Zdroj: https://bitcoinist.com/bitcoin-trends-dominate-2019/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart