Testovanie čínskej CBDC sa rozšíri takmer do celej krajiny

Je dlhodobo známe, že Čína patrí k najaktívnejším štátom čo sa vývoja vlastnej CBDC týka. Central Bank Digital Currency je jedným z najsledovanejších sektorov z kryptomenového sveta, kedže bude prepájať kryptomeny s oficiálnymi vládnymi projektami. Samozrejme stále platí, že CBDC podľa definície nie je kryptomenou, kedže nie je decentralizovaná, a dokonca nie je ani isté, či bude využívať blockchain. Napriek tomu platí, že CBDC sú vyvíjané po celom svete, pričom najväčšie pokroky sa dejú práve v Číne.

Pilotné testy sa začínajú rozširovať

China Commerce Ministry (Ministerstvo pre obchod) vydalo stanovisko o najbližšom vývoji DC/EP (Digital currency, electronic payment). Tak sa pracovne nazýva digitálna vládna mena v Číne, ktorá by mala presunúť yuan do digitálneho sektoru. Podľa oficiálneho vyhlásenia sa bude vývoj digitálneho yuanu presúvať do miest po celej krajine.

Toto rozhodnutie padlo potom, čo štátna agentúra Xinhua uviedla, že testovanie v prvých mestách prebehlo úspešne. Išlo o mestá Shenzhen, Suzhou, Xiong New District alebo Chengdu. V nich sa mala testovať najmä efektívnosť a rýchlosť mobilnej aplikácie, ktorá by slúžila na uskladnenie a výmenu DC/EP. Toto prvotné testovanie malo odhaliť problémy s funkcionalitou, pričom by malo umožniť vyriešiť dané problémy a pripraviť projekt na celoplošné testovanie aplikácie v roku 2022 počas Zimných Olympijských hier v Pekingu.

Včerajšie oznámenie ale potvrdilo, že testovanie sa teraz presunie do väčšieho počtu miest. Testy by mali prebehnúť v severnej a východnej časti Číny. Bude však platiť, že v mestách, v ktorých testovanie prebehlo, bude pokračovať ďalej, pričom budú rovnako aj podporovať nové oblasti, kde ku testu digitálneho yuanu príde.

Napriek tomu, že digitálny yuan by mal patriť medzi najväčšie zmeny vo finančnom sektore Číny, čo sa týka monetárnej politiky by nemal mať vôbec výrazný dopad. Peňažná ponuka nebude vôbec ovplyvnená a rovnako nebude ovplyvnené ani to, kto ju bude riadiť. Je viac ako jasné, že inštitúcia zodpovedná za všetko spojené s digitálnym yuanom bude Čínska ľudová banka.

Prečítajte si tiež: Popredné kórejské banky budú ponúkať služby spojené s kryptomenami

Tá sa už prednedávnom vyjadrila, že napriek tomu, že projekt okolo digitálneho yuanu nemá žiadny harmonogram, očakáva, že testovanie v mestách bude uzavreté koncom tohto roka. Dovtedy sa má pracovať najmä na bezpečnosti a eliminovaní hrozby podvodov.

Zdroje: https://btcmanager.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart