Telegram spustí svoj super rýchly TON network v treťom kvartáli 2019.

Okrem Facebooku nezaháľa ani Telegram a takisto vytvára svoj vlastný komplexný super rýchly blockchain ekosystém TON vrátane tokenu. Bude TON konkurenciou pre “Globalcoin” od Facebooku? Vzhľadom na počet užívateľov zrejme nie ale počkáme si na výsledky. Rok 2019 a 2020 bude naozaj veľmi zaujímavý.

Šifrovaná aplikácia na zasielanie správ Telegram v treťom štvrťroku 2019 údajne uvedie do prevádzky svoju Telegram Open Network (TON).

Interná správa zaslaná investorom oznámila, že sieť začne fungovať ešte v tomto roku. Telegram potvrdil, že nedávny úspešný testovací proces „opätovne potvrdzuje našu vieru, že virtuálny počítač TON a .. Byzantine konsenzus algoritmus sú schopné splniť ciele uvedené v pôvodnom White Paper“.

V apríli Cointelegraph oznámil, že Telegram sprístupnil svoju súkromnú testovaciu verzii TON blockchain vybranému počtu vývojárov. Anonymný vývojári potvrdili, že TON blockchain má „extrémne vysokú rýchlosť transakcií“.

Sieť TON bude pravdepodobne hosťovať decentralizované aplikácie podobné sieti Ethereum.

V kúpnej zmluve na Telegram Gram tokeny, digitálna mena siete TON, je ustanovenie, že takéto zmluvy budú neplatné, ak sa sieť nespustí do 31. októbra 2019.Telegram založili bratia Nikolai a Pavel Durov v roku 2013.

V minulom roku firma získala takmer 1,7 mld od privátnych investorov cez ICO. Platforma sa môže pochváliť viac ako 200 miliónmi používateľov. Minulý mesiac sa vývojový tím spoločnosti TON spojil s nemeckým poskytovateľom finančných služieb Wirecard. TON Labs bude pracovať s Wirecard na vývoji digitálnych finančných produktov.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/report-telegram-to-launch-ton-network-in-q3-2019

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart