Ťažba Bitcoinu využíva zelenú energiu.

Ťažba Bitcoinu (BTC) spotrebuje toľko elektrickej energie ako Rakúsko za rok, 73,12 TW / h, ukazuje údaje zhromaždené spoločnosťou Digicomist.com. Toto vraj prehnané využívanie energie sa považuje za jeden z najsilnejších argumentov, že ťažba je činnosť mimoriadne škodlivá pre životné prostredie. Ale je to úplne pravda?

Vzniká synergia s vodnými elektrárňami

Ďalšia analýza však ukazuje, že v súčasnosti je ťažba BTC skutočne ekologická. Podstatným dôvodom je to, že hlavným zdrojom energie je vodná energia. Na základe nedávneho prieskumu CoinDCA Bitcoin Blog sú banské zariadenia skutočne vhodné pre vodné elektrárne. Prieskum pozri na tejto stránke.

Ťažobné farmy postavené na brehu rieky Three Gorges Dam v Číne alebo využívajúce vodnú energiu vo Washingtone, USA, sú pre priemysel skutočne prínosom. Ťažba je nepretržitá činnosť, vždy pripravená absorbovať nadmernú energiu. V blogu sa uvádza:

Premenlivá produkcia znamená, že dodávatelia obnoviteľnej energie majú zvyčajne veľa zbytočnej kapacity. Nikto nechce kúpiť vaše gigawatty navyše ráno o dvoch. Nikto, to znamená okrem bitcoinových baníkov. Ťažba bitcoínov rieši tento problém obnoviteľných zdrojov tým, že je vždy ochotná kúpiť lacnú energiu bez ohľadu na dennú dobu. Túto vlastnosť nemá žiadne iné odvetvie.

Ťažba bitcoínov je tiež sezónnou činnosťou a po období dažďov v Číne sa zreteľne zvyšuje. Baníci si tiež uvedomujú potrebu chladiť plošiny a zvoliť si vysokohorské alebo chladnejšie lokality, ktoré sú prirodzene bohaté na energiu z obnoviteľných zdrojov.

Ťaženie prekračuje maximá

Ťažba je späť nad 102 EH/s, niekoľko dní po zverejnení maxima nad 110 kvintiliónových transakcií za sekundu. Táto úroveň aktivity je bezprecedentná a podľa odborníkov sa stále vyrába pomocou starších modelov Antminerov série S9. S novými zásielkami série S17 bude ťažba ešte efektívnejšia na jednotku elektriny. „Budúcnosť vyzerá tak že čistá energia na celom svete, z veľkej časti obnoviteľná, je spojená s miestnymi ťažbami bitcoínov,“ uviedol report.

Ťažba bitcoínov stále vyžaduje oveľa viac hardvéru v porovnaní s POS (proof of stake) mincami. Elektronický odpad je však vysoko recyklovateľný. Údajne má jedna transakcia BTC uhlíkovú stopu 741 703 transakcií VISA. Toto však zohľadňuje iba priame využívanie energie, a nie tímy VISA, kancelárie, budovy a všetky ďalšie činnosti na udržanie podnikania. Sieť bitcoinov je naopak automatická a nevyžaduje veľkú pracovnú silu.

Zdroj:https://bitcoinist.com/bitcoin-btc-mining-is-actually-green/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart