Tajomná čínska veľryba nahromadila už 94 000 BTC

Najmenej jeden človek v Číne si vzal pojem “HODL” k srdcu, pretože na jeho Bitcoin peňaženku bolo od 25. marca 2018 presunutých celkovo 93 947 BTC. Adresa peňaženky je 1KAt6STtisWMMVo5XGdos9P7DBNNsFfjx7 a v súčasnosti disponuje 85 947 BTC, kedže iba zlomok z celkového množstva bol zatiaľ presunutý mimo peňaženky.

Pracovník čínskeho Bitcoin fóra dokazuje, že organizácia s názvom BABI Finance sa zaoberala transakciami tejto peňaženky.

,,Finančná štatistika BABI zistila, že účet má tendenciu kúpiť Bitcoin, keď klesne. Tento účet sa teraz stal šiestou najväčšou peňaženkou v sieti Bitcoin. Zvyšných top päť peňaženiek je vo vlastníctve búrz.”

Podľa štatistík získala táto peňaženka väčšinu Bitcoinu na svoj účet prostredníctvom veľkoobchodných prevodov z jednotlivých účtov. Druhý najväčší zdroj BTC prišiel z Huobi – čínskej burzy s kryptomenami. Následne vidíme malé prevody z menších peňaženiek, celkovo 7 800 BTC. Najmenším zdrojom Bitcoinu pre túto peňaženku je HaoBTC.com- ďalšia čínska burza.

,,Nevieme, kto je kontrolórom či majiteľom tohto tajomného účtu. Avšak v súvislosti s tradičným finančným trhom môže byť kontrolór alebo majiteľ tohto účtu dlhodobou investičnou inštitúciou.”

Vyskytli sa aj špekulácie, že by to mohla byť burza zakladajúca princíp cold wallet, ale táto teória zlyhala keď sa pozrieme na skutočnosť, že Bitcoin prišiel z dvoch rôznych búrz.

Zaujímavé je, že sa tajomná veľryba rozhodla predať svoj Bitcoin vo veľkom množstve- 2 000, podobne ako to urobili správcovia Mt. Gox počas predaja 16 000 BTC, čo viedlo k poklesu ceny mince.

1

Pozývame vás na prednášku do Žiliny. 

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart