Svetové spoločnosti sa prikláňajú k blockchainu. Samsung zvažuje jeho využitie

Kórejská spoločnosť Samsung Electronics sa môže zaradiť k tým, ktoré využívajú blockchain. Technológia kryptomien by mala podľa odhadov ušetriť spoločnosti 20 percent nákladov na prepravu.

„Bude to mať obrovský dosah na distribučnú sieť výrobných odvetví,“ povedal viceprezident Samsung SDS, ktorá má na starosti informačné technológie, Song Kwang-woo.

Zásielky tovaru spoločnosti predstavujú tovar v hodnote miliárd dolárov ročne a blockchain má zabezpečiť manažovanie celosvetovej zásobovacej siete.

Výhodou technológie je podľa Samsungu to, sa výrazne skráti čas potrebný na výmenu dokumentácie. Dobré správy by to znamenalo aj pre priaznivcov značky. Čas od predstavenia nového produktu do chvíle, kedy dorazí na pulty, sa výrazne skráti.

O podobnom kroku už hovorilo viacero spoločností vo svete, Samsung je však prvým celosvetovým hráčom, ktorý sa na technológiu seriózne pozrel.

* Pozn.: Práve prebieha aktualizácia obsahu spravodajstva - migrácia obsahu zo starého webu, preto je dočasne vyplnuté filtrovanie podľa kategórie.

Coinbase navštíviť

Kryptotop navštíviť

Simplecoin navštíviť

Binance navštíviť

Crypto.com navštíviť

Revolut navštíviť

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.