Švédsko zmenilo úradnu menu za bitcoin (Na 30 minút)

Hackeri presvedčili Twitter, aby im poskytol kontrolu nad účtovnou stránkou švédskej vládnej politickej strany – potom ju použili na zmenu oficiálnej meny krajiny na Bitcoin.

ŠVÉDSKA VLÁDA: „Čas na nákup“ BITCOINu

Debakel vypukol 15. apríla, keď oficiálna stránka Twitter sociálnych demokratov začala vysielať podozrivé správy.

Medzi nimi bolo želanie úplne vyhnuť sa používaniu fiat meny a namiesto toho spraviť Bitcoin oficiálnou menou Švédska.

Zrušili sme švédsku korunu a nahradili sme ju Bitcoinom, “hovorí dnes zmazaný tweet Švédom”

PODPORA KROKU TECH

Hack trval len asi 30 minút, kým Twitter pochopil, že niečo nie je v poriadku. Hackerom sa však podarilo presvedčiť technickú podporu spoločnosti, že boli oprávnenými vlastníkmi účtu – v tomto prípade švédskej vlády.

Hacking v týchto dňoch je o krok vpred ako technická podpora twitteru

Cesta k získaniu kontroly sa týkala zmeny telefónnych čísel a e-mailových adries a dokonca predloženia falošnej dokumentácie, ktorú Twitter prijal.

Bezhotovostná spoločnosť

Pevný, ale kontroverzný vplyv súkromného sektora na platby sa tento mesiac vrátil do centra pozornosti v neďalekom Spojenom kráľovstve, kde prokurátori znovu otvorili obrovskú súdnu žalobu vo výške 14 miliárd GBP (18,25 miliardy USD) proti spoločnosti MasterCard.

Ak bude úspešný, približne 46 miliónov obyvateľov Spojeného kráľovstva môže mať nárok na výplatu od platobného giganta vo výške približne 300 GBP.

Pre švédske orgány Bitcoin tradične predstavuje dôvod na paniku. V januári, jeden obchodník dostal daňový účet až takmer 1 milión dolárov potom, čo sa daňové oddelenie rozhodlo zaoberať jeho činnosťami.

Hodnota, ktorú úrad požadoval, predstavovala viac ako 300% jeho celkových reálnych ziskov.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart