Švajčiarska banka oficiálne vydáva prvé účty spoločnostiam s kryptomenami

Hypothekarbank Lenzburg sa stala prvou bankou vo Švajčiarsku, ktorá poskytla obchodné účty spoločnostiam s kryptomenami a blockchainom.

Zatiaľ čo od minulého roka poskytuje Falcon Private Bank služby spravovania kryptomien, generálna riaditeľka spoločnosti Hypothekarbank Lenzburg- Marianne Wildiová potvrdila, že sú prvou bankou v krajine, ktorá otvára účty pre blockchain a kryptomenové spoločnosti.

,,Sme banka, ktorá technologicky neustále stúpa a sleduje stratégiu spolupráce v oblasti finančníctva, je tiež našou záležitosťou dôveryhodne spolupracovať s mladým sektorom kryptomien a blockchainu vo Švajčiarsku”, vyjadrila sa.

Wildi poznamenala, že si bola vedomá “problému prania špinavých peňazí v oblasti kryptomenových spoločností a počiatočných ponúk mincí (ICO).” Banka údajne preskúmala relevantné otázky rizík a dodržiavania pravidiel “veľmi prísne”, okrem toho, skôr ako sa rozhodla skutočne pracovať s kryptomenami, informovala Švajčiarsky úrad pre dohľad nad finančným trhom (FINMA).

Podľa Wildi- Hypothekarbank Lenzburg je údajne veľmi selektívna pri prijímaní nových zákazníkov a nedávno prevzala iba dve spoločnosti z odvetvia kryptomien. Pred prijatím nového klienta banka vykoná prísny postup.

Švajčiarsky kantón Zug sa stal globálnym uzlom pre odvetvie kryptomenových transakcií, pričom sa označil ako “Crypto Valley”. Napriek prílevu kryptoobchodu, reštriktívne bankové politiky prinútili spoločnosti s kryptomenami aby hľadali bankové služby v zahraničí.

Bank Frick z Lichtenštajnska nevidí žiadne problémy v súvislosti s dodržiavaním noriem alebo v prípadnom ohrození ich dobrého mena pri obchodovaní so švajčiarskymi kryptomenovými spoločnosťami. Vo februári banka Frick zaviedla priame kryptomenové investície a služby cold storage Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple a Ethereum.

Lichtenštajnské kniežatstvo sa stalo hlavným finančným centrom v Európe a jeho cieľom je zohrávať kľúčovú úlohu aj v odvetví fintech. V marci vláda zaviedla komplexnú legislatívu o blockchaine, ktorá upravuje obchodné modely blockchainu a základné blockchain systémy.

1

Kryptonadšenci zo Žiliny a okolia.

Pozývame vás na prednášku o kryptomenách s veľkým priestorom aj pre vaše otázky. 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart