Švajčiarska banka Falcon spúšťa Crypto peňaženku s výbermi Fiat mien

Spoločnosť Falcon Private Bank založená vo Švajčiarsku zaviedla podporu pre priame posielanie a ukladanie vybraných kryptomien podľa oficiálnej tlačovej správy zverejnenej 21. januára.

Banka oznámila, že súkromní, ako aj inštitucionálni investori môžu priamo presunúť kryptomeny do vlastných Falcon peňaženiek, ako aj konvertovať krypto na fiat meny .

Na začiatok Falcon údajne podporuje iba štyri hlavné kryptomeny, Bitcoin ( BTC ), Bitcoin Cash ( BCH ), Ethereum ( ETH ) a Litecoin ( LTC ).

V tlačovej správe súkromná banka spomína aj svoje “vlastné riešenie úschovy”, ktoré poskytuje zabezpečené ukladanie digitálnych aktív. Falcon bola predmetom auditu a preskúmania poskytovateľmi tretích strán, uviedla spoločnosť. Banka tiež uvádza, že jej krypto služby sú v súlade s miestnymi predpismi proti praniu špinavých peňazí a Know Your Client (KYC).

Spoločnosť Falcon Private Bank bola najprv oprávnená v júli 2017 spravovať aktíva založené na blockchaine, po schválení Švajčiarskym orgánom pre finančný dohľad (FINMA).

Nedávno veľká švajčiarska súkromná investičná banka Vontobel spustila krypto-depozitnú službu zameranú na bankové inštitúcie a správcov aktív .

Na konci decembra vydala spoločnosť FINMA usmernenia pre licencie, pričom spoločnosti s blockchainovými aktívami údajne začali žiadať o licenciu od roku 2019.

Zdroj: Cointelegraph


Pripravte se na novú sezónu v kryptomenách. Učte se a majte náskok pred ostatnými.

Výskúšajte si našu školu kryptomien:

KURZ pre začiatočníkov

KURZ TRADINGU

Alebo vstúpte do našej VIP skupiny, v ktorej celý obsah je súčasťou členstva a omnoho viac. 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart