Sudca posunul rozhodnutie vo veci Bitfinex versus prokurátor.

Sudca newyorského najvyššieho súdu Joel M. Cohen odložil vydanie rozhodnutia o tom, či je konanie a uznesenie generálneho prokurátora New Yorku proti Bitfinexu a Tether platné. Neistota na trhu pokračuje a Tether funguje od všera na Liquide – ďalšej vrstve Bitcoin blockchainu.

Sudca Cohen požaduje viac času

Ako sme už v minulosti uviedli, spoločnosť Bitfinex a kancelária generálneho prokurátora v New Yorku sa zúčastnili zdĺhavého súdneho sporu o obvineniach, že spoločnosť Bitfinex nezákonne vykonávala obchodné činnosti v štáte New York. Zámerom tejto záležitosti bolo posunúť sa o krok bližšie k uzneseniu, keď sa obe strany dnes stretli na Najvyššom súde v New Yorku.

Namiesto vydania sa sudca Joel M. Cohen rozhodol odložiť prijatie rozhodnutia, pričom uviedol potrebu viac času na preskúmanie prípadu. NYAG ( New York Attorney General – prokurátor) požiadal, aby spoločnosť Bitfinex a Tether odovzdala dokumenty týkajúce sa údajnej pôžičky vo výške 850 miliónov dolárov, ktorú si požičala z rezerv Tetheru na pokrytie strát.

NYAG tiež tvrdí, že Bitfinex porušil zákon tým, že vedome umožnil používateľom so sídlom v USA obchodovať na svojej platforme.

Škandály okolo Bitfinexu

Minulý piatok, Bitfinex pripustil, že zákazníci so sídlom v USA úspešne našli riešenie obmedzení Bitfinexu týkajúcich sa obchodovania na platforme. Vyhlásenie z webových stránok spoločnosti Bitfinex vysvetľovalo, že:

“Teraz sme tohto používateľa identifikovali. Správne sme označili IP adresu tohto používateľa ako v USA. Bez ohľadu na IP adresu v USA – ktorú môžu zákazníci Bitfinexu používať, naš systém ukazuje, že tento užívateľ niekoľkokrát tvrdil, že nie je jednotlivcom s trvalým pobytom v USA. Táto osoba klamala spoločnosti Bitfinex pri viacerých príležitostiach, úmyselne a nesprávne zakryla svoju polohu a zjavne porušila naše podmienky poskytovania služby.”

Bitfinex a Tether požadujú návrh na zamietnutie prípadu a prokurátor sa snaží doložiť dokumenty, o ktorých tvrdia, že sú rozhodujúce pre presné pochopenie toho, ako a na aký účel bola poskytnutá pôžička vo výške 850 miliónov dolárov.

Oneskorenie sudcu Cohena pri vydaní konečného rozhodnutia pravdepodobne predĺži súčasný predbežný súdny príkaz o ďalších 90 dní. Cohen ďalej objasnil, že„ cieľom je ponechať veci tam, kde sú, až do rozhodnutia tohto návrhu, takže rozhodnutím je súdny príkaz predĺžiť. V súčasnej situácii môžu Tether a Bitfinex slobodne pokračovať v normálnych operáciách, s výnimkou, že Tether nemôže požičiavať ďalšie prostriedky spoločnosti Bitfinex.

Tether pokračuje v pohybe.

Vo všeobecnosti sa zdá, že Tether sa nezaujíma o peripetie s NYAG a včera spoločnosť oznámila, že jej Tether stablecoin začal používať blockchain vrstvu na Bitcoinovej sieti Liquid.

Liquid funguje ako ďalšia vrstva k bitcoinovému blockchainu a uľahčuje rýchle transakcie veľkých objemov. Uvedenie Tetheru na Liquid znamená, že používatelia môžu teraz robiť atomic swaps alebo výmeny medzi Liquid BTC a Liquid USDT. Podľa spoločnosti Blockstream atomic swaps uľahčujú a zabezpečujú mimoburzové obchody (OTC). Rýchly blokovací čas vrstvy Liquid tiež pomôže obchodníkom, ktorí sa snažia rýchlo vykonávať obchody medzi burzami a využívať arbitrážne príležitosti.

Zdroj:https://bitcoinist.com/judge-postpones-decision-on-nyag-case-against-bitfinex-and-tether/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart