Súd so spoluzakladateľom OneCoinu bol presunutý o tri mesiace

UŽ LEN DNES: Veľkonočná 68% zľava na členstvo vo VIP skupine

OneCoin patrí bezpochyby medzi najväčšie kryptomenové podvody v ich histórii. Od jeho počiatku v roku 2014 sa podarilo hlavnej predstaviteľke a spoluzakladateľke tohto podvodu Ruji Ignatovej, známej najmä ako CryptoQueen, okradnúť investorov do OneCoinu až o viac ako 4.4 miliardy dolárov. Jedna z najväčších Ponzi schém súčasnosti má už aj niekoľko obžalovaných a obvinených podvodníkov zapletených v tomto podvode.

Preloženie súdnych pojednávaní s bratom spoluzakladateľky

Konstantin Ignatov, brat Ruji Ignatovej a jeden z popredných predstaviteľov tohto podvodu bol zatknutý v marci 2019 v USA na letisku Los Angeles International Airport pri pokuse o útek z krajiny. Súdny proces s nim sa mal konať dnes, avšak Konstantin Ignatov požiadal o presunutie, ktorému súd vyhovel. Práve vďaka tomu by sa mal súd odohrávať 8.júla 2020 v New Yorku.

Už v roku 2019 počas pojednávaní, ktoré sa konali na jeseň Ignatov priznal svoju vinu na multimiliardových podvodoch. Práve kvôli tomu môže byť odsúdený až na 90 rokov vo väzení. Poľahčujúcou okolnosťou v jeho prípade by mala byť najmä spolupráca zo strany Konstantina Ignatova, ktorý pomohol usvedčiť už niekoľko iných podvodníkov na čele s rodinným právnikom Markom Scottom. Tento právnik mal pomôcť Ruji Ignatovej k sprenevereniu až 400 miliónov dolárov práve z OneCoinu.

Ruja Ignatova je stále na slobode

Aj napriek všetkým snahám vyšetrovateľov je hlavná predstaviteľka tohto podvodu stále na slobode. Podľa mnohých ľudí blízkych OneCoinu vraj mohla Ruja Ignatova zmeniť podobu. Má byť totižto veľmi úzko spojená hneď s niekoľkými bohatými a vplyvnými ruskými oligarchami, ktorí jej mali pomôcť s tým, aby ušla spravodlivosti.

Okrem jej brata a právnika bolo zatknutých hneď niekoľko popredných predstaviteľov. Okrem Konstantina Ignatova však žiaden z obvinených nespolupracoval. Aj kvôli jeho pomoci pri usvedčovaní ostatných obvinených na čele s Markom Scottom, mal teraz súd vyhovieť viacerým žiadostiam z jeho strany. Jednou z nich malo byť aj presunutie súdneho procesu z 8. apríla na 8. júla.

Prečítajte si tiež: Ruskí zločinci z darknetu predali 13 miliónov dolárov falošnej hotovosti za kryptomeny

Na záver treba ešte pridať jedno upozornenie. Aj napriek tomu, že OneCoin bol usvedčený v niekoľkých štátoch a vedú sa proti nemu rozsiahle súdne procesy, tento podvod stále pokračuje a snaží sa o okrádanie ľudí aj naďalej. Jeho vplyv bol pred niekoľkými rokmi veľmi silný aj na Slovensku a preto si dávajte veľký pozor na to, či vás niekto nebude chcieť do tohto podvodu zlákať. Ide iba o klasickú Ponzi schému (pyramídu alebo lietadlo), ktorá potrebuje neustále naberať nových ľudí na to, aby vedela vyplácať zisky tým predošlým. Pokiaľ teda nechcete prísť o vaše peniaze, držte sa od tohto podvodu čo najďalej.

Chcem využiť akciu

Zdroj: https://cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart