Sú Bitcoin futures jednou veľkou manipulačnou schémou?

Niektorí stále tvrdia, že uvedenie dvoch bitcoin futures na trhy v roku 2017 ich úplne zničilo, keďže to bolo po prvýkrát, čo mohli investori špekulovať na pokles aktíva. Podľa bývalého predsedu CFTC Christophera Giancarla Trumpova administratíva zasiahla, aby praskla bublinu.

Futures zmenili situáciu na trhu

Podľa „Skew Markets“ zlepšili futures produkty zisťovanie cien Bitcoinu najmä v roku 2018. Hlavným dôvodom mohli byť kontrakty, ako sú trvalé swapy, ktoré sú podobné tradičným derivátovým produktom, ale nemajú dátum vyrovnania.

Skutočne to začalo v roku 2018 a zaviedol to BitMEX s jeho produktom trvalého swapu. Konečné dosiahnutie 20 000 dolárov v 4. štvrťroku 2017 by sa pravdepodobne vôbec nestalo s rozvinutejším futures trhom.

Dve hlavné inštitucionálne burzy, uvádzajúce futures produkty hneď na vrchole bull run-u, mohli mať iba jeden výsledok. Ceny Bitcoinu prudko vzrástli zo súčasných 7 500 dolárov na historické maximum 20 000 dolárov za menej ako mesiac pred spustením futures.

Futures, uvedené na Chicago Mercantile Exchange (CME) a Chicago Board Options Exchange (CBOE), boli vyhlásené CFTC 1. decembra 2017 a boli live 18., deň po dosiahnutí vrcholu Bitcoinu.

Je logické, že väčšina investorov špekulovala na pokles Bitcoinu vzhľadom na tú monumentálnu rally. Teraz sa objavujú dôkazy o tom, že toto bol zámer americkej vlády, pretože sa snažila potlačiť zdanlivo nekontrolovateľný bull run.

Podľa bývalého predsedu CFTC Christophera Giancarla Trumpova administratíva zasiahla, aby praskla bublinu. Giancarlo, dodajúc pre Coindesk, spomenul;

„Jedným z nevyslovených príbehov posledných pár rokov je, že CFTC, ministerstvo financií, SEC a riaditeľ Národnej hospodárskej rady v tom čase, Gary Cohn, verili, že spustenie bitcoin futures bude mať za účinok prasknutie bitcoinovej bubliny. A fungovalo to.“

Koncom roka 2017 sa tento epický nárast neopakoval a je nepravdepodobné, že sa tak znova stane. Čo nastane, je pomalšia cenová aktivita, ako sme videli tento rok. Bitcoin bude naďalej rásť, ale s futures kontraktmi, ktoré sú teraz k dispozícií, to môže urobiť prirodzenejším spôsobom.

Spustenie Ethereum futures na budúci rok môže mať úplne odlišný dopad, najmä, ak je ETH stále uprostred svojho súčasného medvedieho trhu. Long pozícia bude pre nich logická cesta.

Zdroj:https://bitcoinist.com/are-bitcoin-futures-market-manipulation-scheme/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart