Štyri kryptomeny, ktoré by ste mali sledovať aj v downtrende

Nielen kryptomenový trh, ale aj celý finančný svet sa aktuálne nachádza v neľahkej situácii. Centrálne banky siahajú po alternatívnych monetárnych politikách, ľudia prichádzajú o financie kvôli karanténe, celý finančný svet začína pomaly ale isto zamŕzať a veľká väčšina investičných nástrojov výrazne stráca na hodnote. Práve v týchto časoch je však treba začať uvažovať o investícii (samozrejme v prípade, ak to situácia umožňuje). V kryptomenovom svete samotnom je hneď niekoľko investičných možností, ktoré určite stoja za zváženie.

Binance Coin (BNB)

Burza Binance má v kryptomenovom svete naozaj výborné meno. Od vstupu na trh v roku 2017 si ju obľúbili milióny obchodníkov a kryptomenových nadšencov, ktorí ju na dennej báze využívajú. Navyše sa tejto burze podarilo inovovať kryptomenový svet hneď v niekoľkých smeroch. Jednou z tých najväčších inovácii bolo vytvorenie kryptomeny Binance Coin (BNB), ktorá sa ihneď zaradila do TOP 100 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie.

Rovnako ako rástla sila burzy Binance, tak rástla aj popularita Binance Coinu, ktorý sa dostal až do TOP 10 kryptomien. Navyše sa na svoje ATH dostal iba v júni roku 2019, kedy presiahla cena za jeden BNB token viac ako 39 dolárov. Pri aktuálnej cene zhruba 12 dolárov a pri tom, ako je Binance burza inovatívna a pokroková, je 12 dolárov za BNB token výbornou alternatívou na hedž kryptomenového portfólia. Navyše je Binance Coin relatívne stabilný voči Bitcoinu, čo je iba veľkou výhodou tejto mince. Predstavuje tak menej risku, ako iné kryptomeny a práve preto môže byť kúpa BNB zaujímavou alternatívou.

Už 4.4. naživo, online – 3 intenzívne hodiny, v ktorých sa pozrieme ako z tejto situacie vyťažiť, čo najviac. Čo dôležité sledovať v grafoch ?

WazirX (WRX)

Rovnako ako v prípade Binance Coinu a burzy Binance, aj WazirX (WRX) je tokenom burzy WazirX. V porovnaní s ostatnými kryptomenami na tomto zozname je WazirX pomerne neznámy najmä kvôli tomu, že ide o veľmi mladý projekt. Svoje IEO mal iba tento február, pričom počiatočným investorom do tohto projektu spravilo toto IEO zisky až v hodnote 600 %.

Obrovský potenciál má táto burza najmä preto, že si buduje skvelé meno najmä v Indii, kde je jej trvalé sídlo a rovnako aj hlavný trh, na ktorý je burza WazirX zameraná. Výhody má WazirX nielen v tom, že sa dostáva medzi najpopulárnejšie burzy v Indii, ale aj preto, že zákaz kryptomien bol v Indii oficiálne zrušený iba pred pár týždňami. To znamená skvelú príležitosť pre všetkých ľudí z Indie, ktorí chcú do kryptomien investovať a chcú tak spraviť prostredníctvom domácej burzy.

Kryptomena WazirX tak má potenciál hneď v niekoľkých smeroch. Prvým je ten, že od svojho ATH, ktoré je 0.21 dolárov, cena klesla až pod 0.09 doláru. Navyše, čo hovorí v prospech nielen burzy WazirX, ale takisto aj v prospech burzy Binance je fakt, že tieto burzy sa dohodli na spoločnom fonde v hodnote až 50 miliónov dolárov, ktorý by mal podporiť adopciu kryptomien v Indii.

Tezos (XTZ)

Kryptomena, ktorú netreba žiadnemu nadšencovi v tomto sektore predstavovať. Aj napriek tomu, že sa o Tezose nehovorí tak často ako o iných kryptomenách z TOP 10, tak potenciál tejto kryptomeny je prinajmenšom rovnako veľký, ako pri ostatných menách. Až do posledného prepadu, ktorý nastal minulý týždeň, patril Tezos medzi vôbec najziskovejšie altcoiny tohto roku. Crash ceny zo 4 dolárov až pod úroveň 1.3 doláru je mnohými investormi v tomto sektore vnímaný ako skvelá príležitosť na dokúpenie zásob tejto kryptomeny.  

Nie je však náhoda, že Tezosu sa tak výnimočne darí. Veď iba tento mesiac prešiel svojím tretím vylepšením protokolu s názvom Carthage, ktorého cieľom je umožniť zvýšenie počtu smart kontraktov. Očakáva sa, že ihneď potom ako sa skončí kritická situácia okolo koronavírusu, Tezos bude na najlepšej ceste ku výrazným ziskom. XTZ sa oplatí držať aj kvôli tomu, že staking umožňuje voliť v prípade rozhodnutí ohľadom siete, čím dáva možnosť priamo podporovateľom tejto kryptomeny, aby rozhodovali o jej budúcnosti.

Ethereum (ETH)

Prekvapenie? Určite by nemalo byť, kedže Ethereum sa už niekoľko rokov drží hneď za Bitcoinom v celkovej trhovej kapitalizácii, ale aj v popularite a adopcii. Dôvodov na to, prečo by sa Ethereu mohlo dariť je nespočetne veľa. Tým najväčším je nepochybne update na Ethereum 2.0, ktorý by sa mal konať ešte tento rok. Najvýraznejšou zmenou je prechod z Proof-of-Work konsenzusu na Proof-of-Stake konsenzus. Tento krok by mal vylepšiť celkové možnosti kryptomeny Ethereum a samotný tvorca ETH, Vitalik Buterin sa vyjadril, že vkladá veľkú nádej do tohto kroku a do budúcnosti celej siete.

Ďalšou výhodou je aj fakt, že Ethereum oproti svojmu ATH stratilo extrémne veľa na hodnote. Z maxima, ktoré dosiahlo v decembri 2017 pri hodnote až 1 400 dolárov, sa prepadlo Ethereum na aktuálnych 115 dolárov za jedno ETH. To ukazuje na extrémny rastový potenciál, ktorý táto kryptomena stále má. Aj preto by sa kúpa tejto kryptomeny dala stále považovať za atraktívnu.

Disclaimer: V tomto článku sú vyjadrené iba názory autora. Nejde o finančnú radu, preto sa pri investovaní riaďte iba svojim úsudkom a investujte len do aktív, pri ktorých ste spravili dostatočný prieskum.

Zdroj: https://cryptopotato.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart