Stovky neaktívnych projektov majú stále hodnotu milióny.

Stovky kryptomien, ktoré nevykonávajú žiadnu činnosť podľa Githubu po dobu jedného roka alebo viac, sa stále obchodujú na burzách podľa CoinCodeCap. Asi 300 krypto digitálnych aktív má stále trhovú kapitalizáciu a napriek chýbajúcej aktivite programatórov majú hodnotu pol miliardy dolárov .

Okrem týchto aktív je na webovej stránke CoinCodeCap zoznam mincí Scam a ak ich tiež vezmeme do úvahy, celkové hodnotenie prekročí 1 miliardu dolárov.

YoBit, čo je pomerne dobre známa kryptoburza, je najobľúbenejšia pre neaktívne kryptomeny a uvádza ich asi 62. Ostatné burzy nie sú známe, ale niektoré projekty zjavne nemajú žiadny kód a stále stoja za milióny. Spoločnosť BQTX nemá na svojom serveri Github takmer žiadny kód, má však na trhu viac ako 45 miliónov dolárov.

Len málo z týchto projektov je známych a žiaden sa nezdá byť populárny, ale Proton Token má denné objemy obchodovania viac ako pol milióna, zatiaľ čo BQTX spracováva takmer 2 milióny dolárov denne v objemoch obchodovania.

Zdá sa, že kryptomena BQTX sa začala obchodovať až tento rok, keď klesla z vysokých 1,60 dolárov na súčasných 8 centov. Ich posledný zápis na Githube bol v auguste 2018, takže už nejaký čas pôsobili, ale zjavne sa im v tomto období veľa nedarilo, keďže projekt zjavne nemal takmer žiadny kód.

Najaktívnejšie projekty

Neoverili sme pravdivosť týchto údajov, ale poradie kódových aktivít, ktoré poskytujú, je trochu zaujímavé:

Väčšina z týchto projektov je známa, aj keď niektoré na popredných miestach nie. LBRY je zaujímavý projekt, ktorý už nejaký čas existuje, pričom jeho kódová aktivita je zjavne vyššia ako v prípade Etherea.

Aj keď niektoré projekty sa ešte nezačali, očakávali by ste viac aktivity, keď celú vec budujú. Zápisy na Githube nie sú nevyhnutne dobrým meradlom. Napríklad mala zmena alebo preklep môže byť ťiež zápis. Pridanie mnohých riadkov kódu môže byť tiež jednoduchšie, ale možno nie také vypovedajúce ako kvalitný kód.

Tento ukazovateľ je teda nanajvýš náhradným odhadom s mnohými výnimkami, konkrétnejšie sú však nedokončené projekty, ktoré napriek tomu nekódujú. Pokiaľ samozrejme nie ste Dogecoin, potom nepotrebujete žiadny kód.

Zdroje: https://www.trustnodes.com/2019/09/20/hundreds-of-inactive-cryptos-still-traded-on-exchanges

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart