Stellar XLM – 1. miesto podľa rastu kapitalizácie

Pri pohľade na kapitalizáciu kryptomien nás neprekvapí poradie, ktoré vedie Bitcoin, aj keď v poslednej dobe mu z náskoku pekne ukrajuje Ethereum, viď tabuľku nižšie. Ak by sme ich zoradili podľa nárastu kapitalizácie, na prvom mieste by bol jednoznačne Stellar [XLM] a jeho mesačný rast 175,59%.

Stellar je open-souce distribuovaná platforma, vybudovaná s cieľom poskytovať cenovo dostupné a rýchle finančné služby. Za vznikom stoja Jed McCaleb a Joyce Kim, ktorí sa odčlenili od spoločnosti Ripple a založili vlastný projekt, ktorý nazvali Stellar (rovnako sa volal aj pôvodný projekt). Aby rozlíšili menu od siete a samotnej organizácie, tvorcovia sa rozhodli zmeniť názov meny na Lumen, skratka XLM. Stellar je globálna sieť serverov/uzlov/, pričom každý je spravovaný rôznymi ľuďmi alebo organizáciami. Týmto je dosiahnuté, že distribuovaná povaha siete je spoľahlivá a bezpečná.

Všetky servre odsúhlasujú skupiny transakcií. Ako náhle všetky servre dosiahnu zhodu, transakcia sa zaznamená a v priebehu 2 až 4 sekúnd sa aj reálne uskutoční . Každá transakcia stojí malý poplatok: 100 stroops (0.00001 XLM). Tento poplatok pomáha zabrániť spamovaniu v sieti a chráni pred DoS útokmi. Každý server má uložený záznam o všetkých účtoch.

Stellar Core spracováva (prostredníctvom Stellar Consensus Protokolu) overovanie a odsúhlasenie transakcií a spolupracuje s ostatnými inštanciami siete na statuse každej transakcie.

Aplikácie

Pomocou siete Stellar môžete vytvárať mobilné peňaženky, bankové nástroje, inteligentné zariadenia, ktoré si za seba zaplatia a čokoľvek iné, ​​čo si môžete predstaviť ohľadom platieb. Napriek tomu, že Stellar je komplexný distribuovaný systém, práca s ním nie je komplikovaná. Väčšina aplikácií komunikuje so sieťou prostredníctvom rozhrania Horizont. Horizont ponúka jednoduchý spôsob odosielania transakcií, kontroly účtov a prihlásenia na odber udalostí nezávisle od tretej strany. Pretože Horizont beží na protokole HTTP, môžete s ním komunikovať pomocou vášho webového prehliadača a bežných nástrojov príkazového riadku, ako je napríklad cURL, alebo Stellar SDK pre váš obľúbený programovací jazyk.

Čo dodať na záver?

Spoločnosť Stellar spolupracuje s viacerými partnermi prevažne z Filipín, Indie a Západnej Afriky. V októbri 2017 Stellar a IBM vytvorili spoločné partnerstvo pre zvýšenie rýchlosti globálnych platieb. Deklarované parametre platformy sa potvrdili aj pri nedávnom spustení predaja tokenov Mobi spoločnosťou Mobius Network, keď behom dvoch hodín predali 33% tokenov v hodnote 39 miliónov dolárov. Všetky tieto faktory predznačujú sľubný potenciál tejto kryptomeny.

Zdroje:
https://www.stellar.org/
https://coinlib.io/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart