Správy týždňa – Priznanie Craiga Wrighta, Ethereum za 2 000 dolárov a nové tokeny na Coinbase

Aj tento týždeň máme pre vás pripravený súhrn tých najpodstatnejších správ, ktoré sa udiali za posledný týždeň v kryptomenovom svete. Pozrieme sa na to, či sa vláda USA pripravovala na „Bitcoin útok,“ či sa Craig Wright priznal ku krádeži 80 000 BTC alebo aké kryptomeny pridá do svojej ponuky burza Coinbase.

Vláda USA sa pripravuje na Bitcoin útok

USA zažíva veľmi búrlivý rok. Okrem toho, že je táto krajina najviac zasiahnutá koronavírusom, tak sa takmer vo všetkých štátoch dejú protesty pod jedným heslom – „Black lives matter.“ To však so sebou obnáša veľkú neistotu s tým, kam až sa tieto nepokoje môžu dostať. Pentagon sa evidentne pripravuje na všetko, pričom jeden z možných scenárov mal byť aj taký, že príde ku „Zbellion“ – silný odpor Generácie Z. No a práve v tomto scenári má hrať veľkú úlohu Bitcoin, ktorý má byť Generáciou Z veľmi obľúbený. Ako je však s celou situáciou spojený? To sa dočítate na nasledujúcom linku

Priznal sa Craig Wright ku krádeži 80 000 BTC?

Craig Wright, v kryptomenovom svete známy ako zakladateľ kryptomeny Bitcoin SV alebo pod prezývkou „Faketoshi,“ čelí opäť ďalšiemu problému. Jeho právnici totižto v piatok zverejnili list, v ktorom uvádzali, že Craig Wright bol vlastníkom adresy, ktorá obsahovala 80 000 BTC, ktoré boli ukradnuté počas hacku Mt Gox ešte v roku 2011. Celá táto situácia vyvolala v kryptomenovom svete hneď niekoľko zaujímavých reakcii, o ktorých sme vás informovali v tomto článku.

Ethereum za 2 000 dolárom nie je budúcnosť, ale realita!

Ako je možné, že druhú najväčšiu kryptomenu obchoduje Grayscale Investments až za viac ako 10-násobok jej ceny? Odpoveď je spojením viacerých faktorov. Prvým je stále rastúci záujem inštitucionálnych investorov o ETHE (Grayscale Ethereum Trust). Druhým je lock down čas, ktorý je pri ETHE až jeden rok, čo znamená, že investor po nákupe daných ETHE akcii môžu tieto akcie predať až o 12 mesiacov. Samozrejme, že faktorov, ktoré ovplyvnili daný rast ETHE až na 2 000 dolárov je ešte niekoľko a preto sme ich pre vás podrobne rozpísali v tomto článku.

Fidelity: Záujem o kryptomeny zo strany inštitucionálnych investorov stále rastie

Okrem toho, že sa Ethereum obchoduje za obrovskú prirážku kvôli záujmu inštitucionálnych investorov, tak sa dá tento fakt vidieť aj inde. Spoločnosť Fidelity totižto vykonala každoročný prieskum, v ktorom sa pýtala 800 spoločností z finančného sektora na to, ako vnímajú kryptomeny. Podľa najnovších výsledkov si až 80% z opýtaných spoločností myslí, že kryptomeny sú zaujímavou investíciou. Viac ako 36% z nich priznalo, že už teraz nejakú časť svojho portfólia vyhradili na nákup Bitcoinu. Celý prieskum priniesol oveľa viac zaujímavých zistení, ktoré si môžete prečítať na tomto odkaze.

Rovnako sme tento týždeň informovali napríklad aj o tejto správe: Pozor na falošné nástroje na dekódovanie ransomwarov

Coinbase podporí ďalších 18 kryptomien

Najpopulárnejšia americká kryptomenová burza Coinbase tento týždeň zverejnila, že pracuje na implementácii hneď niekoľkých nových kryptomien. Aktuálne sa nachádza v štádiu „skúmania technických podmienok jednotlivých tokenov.“ Pokiaľ príde ku oficiálnemu spusteniu, tak by sa zákazníci Coinbase mohli tešiť na podporu takých kryptomien ako VeChaint (VET), Synthetix (SNX), Digibyte (DGB) alebo Bancor (BNT). Ide tak najmä o veľmi „mladé“ kryptomeny, ktoré si však aj za svoj krátky čas v kryptomenovom svete už dokázali vytvoriť veľmi slušné meno. Pokiaľ chcete vidieť celý zoznam kryptomien, na ktoré sa aktuálne Coinbase zameriava, neváhajte kliknúť nasledujúci link.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart