Správy týždňa – Kedy (ne)obchodovať Bitcoin, novinky o CBDC a taktiež aj Binance Card

Tak ako každú nedeľu, aj dnes sme si pre vás pripravili tie najpodstatnejšie novinky z minulého týždňa. V dnešných spravách sa preto dozviete kedy je najlepšie (ne)obchodovať Bitcoin, prečo je digitálny dolár neodvrátiteľný, aké percento populácie Veľkej Británie vlastní kryptomeny alebo to, či je burza Binance na ceste ku svojej vlastnej debetnej karte.

Kedy (ne)obchodovať Bitcoin?

Niekoľko známych kryptomenových analytikov a traderov tento týždeň upozornilo na meniace sa trendy vrámci obchodovania kryptomien. Nejde ani tak o popularitu jednotlivých mien, ale skôr o časy, v ktorých sa najmä najväčšia kryptomena, Bitcoin, obchoduje. Podľa kryptomenového tradera Hsaku, sa Bitcoin vo veľkom obchoduje najmä počas dvoch prvých hodín od spustenia amerických búrz. Má tak byť najmä kvôli tomu, že sa do kryptomenového trhu pomaly dostáva množstvo inštitucionálnych investorov. No a ktoré dni sa obchoduje Bitcoin najviac a ktoré najmenej? To sme pre vás popísali v tomto článku: https://kryptotrejder.sk/kedy-neobchodovat-bitcoin/

Chris Giancarlo: Digitálny dolár je neodvrátiteľný

Tento týždeň sa rovnako veľa popísalo aj o CBDC. Táto novo rastúca kategória kryptomien zatiaľ nemá žiadneho oficiálneho predstaviteľa, ktorý by bol oficiálne funkčný, avšak niekoľko štátov na nich pracuje neustále viac a viac. Napríklad v USA sa tento týždeň US Senate Committee zaoberala tým, ako najideálnejšie implementovať CBDC. Pomôcť im mal pri tejto výzve Chris Giancarlo, riaditeľ projektu s názvom „The Digital Dollar Project.“ Ten upozornil najmä na fakt, že pokiaľ USA nezačne aktívne pracovať na vývoji digitálneho doláru, tak ich fiat mena môže prísť o pozíciu svetovej rezervnej meny. Viac informácii o tejto správe sme vám priniesli v nasledujúcom článku.

Rovnako sme vás iba dnes ráno informovali o tom, že Japonská národná banka pracuje na svojej vlastnej CBDC, avšak má dva technické problémy. Má ísť najmä o problémy s distribúciou digitálneho jenu do domácností bez mobilných telefónov alebo iných zariadení. Rovnako má zatiaľ byť problémom aj odolnosť CBDC, pretože v prípade zemetrasení, ktoré sú v Japonsku časté, môžu nastať problémy s výpadkom elektriky. Digitálny jen tak má pred sebou ešte určite veľa prekážok. Pokiaľ vás však táto zaujíma CBDC viac, neváhajte kliknúť na tento článok.

FCA prieskum: Kryptomeny vlastí viac ako 2 milióny Britov

FCA (Financial Conduct Authority) je jedným z najväčších finančných regulátorov vo Veľkej Británii. Napriek tomu, že sa nestáva často, že by sa FCA vyjadroval na tému kryptomien, tento týždeň zverejnil pomerne zaujímavý prieskum o digitálnych aktívach. Má z neho vyplývať, že až viac ako 2 milióny Britov (približne 3,86 % z celkovej dospelej populácie) vlastní kryptomeny. Rovnako však z daného prieskumu napríklad vyplýva aj to, že sa ľudia o kryptomenách viac vzdelávajú a chápu riziká tejto investície. Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto novinke, kliknite na tento link:
https://kryptotrejder.sk/fca-prieskum-kryptomeny-vlastni-viac-ako-2-miliony-britov/

Burza Binance je o krok bližšie ku vlastnej debetnej karte

Podľa neoficiálnych správ, ktoré sa šírili kryptomenovým svetom tento týždeň, mala burza Binance uzavrieť spoluprácu so spoločnosťou Swipe. Tá pracuje na vývoji debetných kariet, pričom má aj vlastnú kryptomenovú debetnú kartu. Binance Card by však mala byť najmä pre používateľov burzy Binance, pričom by im mala poskytovať výhody takmer po celom svete. Pokiaľ vás zaujíma táto správa viac, kliknite na tento odkaz:
https://kryptotrejder.sk/burza-binance-je-o-krok-blizsie-ku-vlastnej-debetnej-karte/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart