Spôsobili minulotýždňový prepad opäť veľryby?

Minulý týždeň sa nám kryptomenový trh opäť prehupol do červených čísiel. Nešlo pri tom o úplne najmenšie pohyby, veď BTC si odpísal celkovo za 7 dní až 10% zo svojej hodnoty. Samozrejme, že pri kryptomenách sa takéto pohyby dejú často, avšak minulotýždňový prepad mohol byť evidentne opäť predvídateľný. Nikto tu teraz nejde hovoriť o žiadnej vešteckej guli alebo o tom, že vie, čo sa na trhoch stane. Avšak minulý týždeň sme boli svedkami veľkých presunov kryptomien, najmä BTC, ETH a XRP, čo býva často nasledované práve výraznejšími cenovými pohybmi.

Presun až 235 miliónov v najväčších kryptomenách

Minulý týždeň známy kryptomenový Twitter účet, Whale Alert, upozornil na to, že sa v kryptomenovom svete deje veľa výrazných, niekoľko miliónových pohybov. Whale Alert pritom patrí medzi najrenomovanejšie a najrýchlejšie zdroje informácii z tejto sféry. Potvrdil to aj dňa 1.9. kedy informoval o pohyboch BTC, ETH a XRP. Práve tieto tri kryptomeny dopomohli k presunu až viac ako 235 miliónov dolárov len za 24 hodín.

Väčšinu z týchto pohybov mali na svedomí kryptomenové burzy, ktoré presúvali svoje kryptomeny na cold wallets, kde sú bezpečnejšie. Avšak nájde sa aj niekoľko veľkých pohybov, ktoré boli vykonané medzi neznámymi peňaženkami alebo z neznámej peňaženky na burzu. Presunutých bolo napríklad 3001 BTC (približne 30 miliónov dolárov) z neznámej peňaženky na Binance alebo až 175 823 ETH (približne 60 miliónov dolárov) z neznámej peňaženky na neznámu peňaženku. Práve druhá spomínaná transakcia bola aj tou najväčšou, ktorá sa stala v daný deň.

Prečítajte si tiež aj tento článok: Kauza PlusToken – zakladatelia najväčšieho kryptomenového podvodu idú pred súd

Práve po takýchto pohyboch sa často stáva, že sa v kryptomenovom svete dajú sledovať veľké pohyby do oboch smerov. Minulý týždeň nebol výnimkou, kedy sa naozaj udialo hneď niekoľko výraznejších pohybov, ktoré určili otestovanie 10 000 dolárovej hranice pre Bitcoin. Ako už však ale bolo spomenuté, tak bola väčšina prevodov medzi kryptomenovými burzami a tak sa nedá jednoznačne tvrdiť, či aj za týmto prepadom stoja veľryby.

Predávajú veľkí aj malí obchodníci

So zaujímavými informáciami prišla aj kryptomenová, analytická spoločnosť Glassnode. Tá si všimla, že počet BTC adries, na ktorých je držaných viac ako 10 bitcoinov, klesol na svoje 7 mesačné minimum. Aktuálne ich má byť približne 153 130. Takéto nízke číslo bolo naposledy videné pár dní po extrémnom prepade, ktorý bol spojený s koronavírusom (24.marca 2020).

Spoločnosť Glassnode si rovnako všimla aj opačné spektrum tejto štatistiky, v ktorom sa zamerala na počet adries, ktoré držia viac ako 10 000 BTC. Aj v tomto prípade môžeme vidieť pokles, keďže v 27.apríla bolo takýchto peňaženiek 111, pričom aktuálne ich je „iba“ okolo 104.

Samozrejme v tomto prípade nejde o nič markantné a podstatné, keďže takýto počet BTC držia najmä kryptomenové burzy a pár známych kryptomenových osobností. Napriek tomu je však viditeľný trend, ktorý aktuálne naznačuje, že ľudia sa Bitcoinu radšej zbavujú ako ho dokupujú.

Zdroje: https://decrypt.co/, https://u.today/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart