Spoluzakladateľ Ripple daroval americkej univerzite 25 miliónov dolárov v XRP

Spoluzakladateľ a výkonný predseda Ripple Chris Larsen, jeho manželka Lyna Lam a nezisková nadácia Rippleworks darovali 25 miliónov dolárov v kryptomene XRP univerzite San Francisco State University.

Univerzita oznámila túto správu v piatok a uviedla, že dar je „najväčším darom, ktorý bol kedy darovaný v digitálnych aktívach“ univerzite v USA.

Finančné prostriedky budú pridelené univerzitnej College of Business s cieľom podporiť študentov, aby sa stali ľuďmi meniacimi „lokálne a globálne podnikateľské a fintech ekosystémy”.
Leslie E. Wong, prezident San Francisco State University, povedal:

„Tento priekopnícky dar postaví College of Business do pozície vyvíjajúceho sa, výrazne rozmanitého a priemyselne relevantného epicentra obchodných inovácií a podnikania.“

Dar bude, podľa samostatného vyhlásenia College of Business, slúžiť aj na financovanie dvoch nových stály miest – Rippleworks Endowed Chair for Innovation & Entrepreneurship a Lam-Larsen Endowed Chair in Financial Technology. Tieto miesta pomôžu zamerať vysokú školu na podnikanie, komerčnú inkubáciu, finančné technológie a digitálne meny.

Podľa oznámenia na počesť daru plánuje univerzita tiež zmeniť názov College of Business na Lam Family College of Business a očakáva súhlas od správnej rady Kalifornskej štátnej univerzity.

Univerzita získala tieto finančné prostriedky prostredníctvom svojej kampane „BOLD Thinking“, ktorá doteraz dosiahla viac ako 136 miliónov dolárov zo 150 miliónového cieľa. “Tempo tejto kampane presiahlo naše očakávania, ale nie jej dosah,” povedal predseda kampane John Gumas.

V roku 2014 sa Larsen zaviazal darovať 7 miliárd XRP na charitatívne účely v dôsledku kontroverzie o veľkých sumách XRP, ktoré boli udelené zakladateľom Ripple.

Zdroj: CoinDesk

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart