Spoluzakladateľ hedžového fondu kryptomien Matthew Goetz prirovnáva Bitcoin k internetu v 90. rokoch

Spoluzakladateľ hedžového fondu kryptomien Matthew Goetz prirovnáva Bitcoin k internetu v 90. rokoch

 

Spoluzakladateľ hedžového fondu digitálnej meny BlockTower Capital, Matthew Goetz, tvrdí, že Bitcoin a ostatné kryptomeny pripomínajú situáciu s internetom v 90. rokoch. Goetz uviedol, že stávky na internet boli podobne riskantné ako je to v prípade dnešných investícií do digitálnych mien.

Podľa Goetza je tvrdenie, že virtuálne meny sú jednou z prevratných technológií dneška, pravdivé. Taktiež prirovnal kryptomeny k internetu v 90. rokoch.

„Možno je teória pravdivá, že kryptomeny menia prostredie a mohli by ste na ne vsadiť, no nezabudnite, že raz sme tu už mali Yahoo a potom prišiel Google.“

Ďalšie komentáre a predpovede Goetza

Celosvetový trh s digitálnymi menami zaznamenal v roku 2017 raketový rast, pričom v obehu je už viac než 1000 kryptomien. Bitcoin, vedúca kryptomena, si pripísal výrazný nárast hodnoty, keď vzrástol o viac než 450 percent na hodnotu takmer 5000 dolárov za token.

Goetz ale tvrdí, že Bitcoin nezostane hlavným favoritom navždy napriek svojmu fenomenálnemu vzostupu. Dodal, že Bitcoin a ostatné virtuálne meny môžu byť prekonané kryptomenou s prvotriednou technológiou.

„Bitcoin je najviac zakorenený, má veľmi stabilný protokol, výrazne sa nemení a má silnú vývojársku základňu, ale každopádne je to stále softvér. Existuje určitá možnosť, že by mohlo prísť niečo lepšie než Bitcoin, myslím technologicky.“

Goetz však tvrdí, že aby sa niekomu podarilo vytlačiť Bitcoin, tak by tá konkrétne mena musela disponovať podstatne lepšími kapacitami než najmocnejšia kryptomena. Ako príklad uviedol Facebook, ktorý prekonal Myspace ako najobľúbenejšia sociálna sieť.

„Je to podobné ako v prípade Facebooku. Niekto napr. vytvorí niečo ako nový Facebook s o niečo lepšími funkciami, povedzme o 10%. To je super, ale efekty siete sú silné. Takže táto nová vec neporazí Facebook.“

 

Odhaľujeme Vám našu Krypto-skupinu, v ktorej zdieľame naše analýzy a rady, kde a kedy investovať.  Všetko o skupine. 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart