Spoluzakladateľ Ethereum, Joseph Lubin: Blockchain bude za 10-20 rokov tvoriť väčšinu hospodárstva

Spoluzakladateľ Ethereum (ETH), Joseph Lubin povedal, že očakáva, že globálna ekonomika bude o 10 až 20 rokov, keď bude blockchain plne rozvinutý, až 10-krát väčšia a vo väčšine z nej bude blockchain zapojený. Lubin toto vyhlásenie spravil na na konferencii SXSW v Austine 14. marca.

Počas rovnakého rozhovoru Lubin tiež poukázal na to, že rovnako ako v súčasnosti neexistuje mnoho „normálnych“ ľudí, ktorí používajú systémy založené na blockchaine, „v roku 1983 nebolo veľa„ normálnych “ľudí, ktorí by posielali e-maily.“

Taktiež zopakoval sľubované Ethereum 2.0, hovoriac, že v Bitcoine (BTC) a súčasnej verzii Ethereum je veľa neefektívností, ktoré verzia Ethereum 2.0 nebude mať:

„V prípade Bitcoinu a v súčasnosti aj Ethereum, musíte mať špecializovaný hardvér, spáliť veľa elektriny a plytvať množstvom výpočtového výkonu, len aby ste v podstate udržali všetkých v synchronizácii. [S Ethereum 2.0, za 18 mesiacov] budeme mať systém blockchainu oveľa výkonnejší a škálovateľnejší, ktorý spotrebuje o niekoľko rádov menej energie. “

Ako nedávno uviedol Cointelegraph, Lubin tiež povedal, že technológia blockchain a decentralizácia môžu byť prínosom pre tvorcov obsahu a novinárov.

Vyššie uvedené vyhlásenia sú tiež v súlade s tým, čo povedal Lubin v novembri minulého roka, keď povedal pre novinára New York Times, že s blockchainom sa spoločnosť posunie „od nedostatku k hojnosti“.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart